Жінка, яка нічого не боїться Автор: lesya · Опубліковано: 19.12.2010 12:37 · Розділ: Наука

Протягом двадцяти років вчені під керівництвом Джастіна Файнштейна (Justin Feinstein) у США обстежують та вивчають жінку, яка нічого не боїться. В результаті відповідних генетичних відхилень її не лякають фільми жахів, тарантули, змії та навіть маніяки.

44-річна мати трьох дітей, яку в дослідницьких архівах іменують SM, не називаючи її справжнього імені, страждає рідкісним генетичним захворюванням. В результаті хвороби Урбаха-Віте в жінки повністю знищені мигдалеподібні тіла головного мозку, які беруть участь у формуванні різних емоцій. Вченими доведено, що будь- яке пошкодження мигдалеподібного тіла змушує людей ризикувати, позбавляючи їх обережності.

Мигдалеподібні тіла відзначені на фото синім (фото взято з сайту science.compulenta.ru)
Мигдалеподібні тіла відзначені на фото синім (фото взято з сайту science.compulenta.ru)

За участю SM проводилися різні дослідження. Безстрашній жінці демонстрували напружені епізоди з «Сяйва», «Дзвінка», «Мовчання ягнят», «Відьми з Блер» та інших фільмів жаху. Також її водили на дійство, організоване санаторієм Waverly Hills, яке наводило жах на всіх інших відвідувачів. В той час як жінки, які були присутні на показі разом із піддослідною, скрикували від страху, SM залишалася абсолютно незворушною. Вона заявила, що власне перегляд був цікавим, однак зовсім не страшним.

Водночас SM, яка ненавидить павуків і змій, аніскільки не боїться до них торкатися. За словами жінки, їй просто цікаво. Разом з тим жінка розповіла, що одного разу в парку на неї напав маніяк. Він приставив до її горла ножа, маючи намір скоїти вбивство. На це SM спокійно заявила, що після такого він обов’язково зустрінеться з ангелами. Незворушність жінки збентежила маніяка, який в результаті її відпустив. Після цього SM неквапливо вирушила додому.

У жінки не спостерігається ніяких проблем з розумовим розвитком та пам'яттю. Всі інші емоції їй доступні. В жінки є спогади, пов'язані зі страхом, які беруть початок ще з дитинства, коли мигдалеподібні тіла її головного мозку не були пошкоджені.

Вчені сподіваються, що на основі проведених досліджень їм вдасться з'ясувати причину виникнення страху та навчитися лікувати різні фобії.

Джерело: http://www.newsboy.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.