Американці хочуть створити нові комп'ютерні мережі Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.05.2009 15:04 · Розділ: Нові технології

Американське Агентство DARPA, що спеціалізується на перспективних дослідницьких проектах в області оборони, працює над створенням комп'ютерних мереж, які зможуть розгортатися та функціонувати самостійно, без людського втручання, а також працювати в значно ширшому діапазоні радіочастот.

Низка подібних систем вже перебуває на завершальних етапах розробки. В дію вже запущена система Network Centric Radio System (NCRS), яка здатна надавати шлюзи, що самодіагностують та зв'язують системи радіопередачі і мережеві комунікаційні пристрої.

DARPA також планує виділяти кошти на ефективніше використання та розширення спектру доступних таким пристроям радіочастот. Зокрема, отримає подальший розвиток технологія neXt Generation (XG) Communications, випробування якої демонструють десятиразове зростання ефективності використання радіочастот.

Організація підзвітна Міністерству оборони США. В Стратегічному плані на 2009 рік, який DARPA надала Конгресу, один з розділів повністю присвячений таким мережам. Розробники пропонують використовувати винахід для того, щоб зв'язувати учасників бойових дій на полях битв, де основою комп'ютерної архітектури повинні бути живучі, безпечні мережі, що здатні самоформуватися та передавати величезні об'єми даних і зв'язувати війська та бойові одиниці. Також розглядається можливість їх цивільного застосування.

На думку авторів цього проекту, щоб мережі подібного роду могли повністю реалізувати свій потенціал, вони повинні формуватися, управлятися, захищатися і відновлюватися самостійно, забезпечуючи безперебійне функціонування на надвисоких швидкостях, що є основними їх перевагами. Це у свою чергу означає, що людина більш не може бути головною ланкою в розгортанні мереж та управлінні ними.

Джерело hitech.newsru.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.