У Тадж- Махалі заборонять пластикові пакети Автор: lesya · Опубліковано: 17.12.2010 11:52 · Розділ: Екологія

Адміністрація індійського міста Агра, де розташований всесвітньо відомий мавзолей Тадж-Махал, з 1 січня 2011 року повністю заборонить використання будь- яких поліетиленових пакетів. За даними індійських ЗМІ, за видачу та продаж поліетиленових пакетів покупцям власників магазинів відтепер штрафуватимуть на 500 рупій, а в разі повторного порушення - на 2000 рупій.

До вступу закону про заборону використання та продажу поліетиленових пакетів в дію представники влади планують провести низку агітаційних заходів, які б роз'яснювали людям основні причини прийняття такого закону. Головною з них, як нескладно здогадатися, є надто велика кількість пластикового сміття, яке становить 60 відсотків загального об’єму міських відходів.

Причина заборони використання пластикових пакетів криється в екологічній ситуації (фото взято з сайту sez.hiblogger.net)
Причина заборони використання пластикових пакетів криється в екологічній ситуації (фото взято з сайту sez.hiblogger.net)

Представники влади Агри не є першопрохідцями в даному аспекті. Заборона на використання поліетиленових пакетів вже діє в деяких індійських регіонах, зокрема в Делі. За межами Індії заборони різного ступеня строгості щодо використання поліетиленової тари прийняті в Австралії, Китаї, Єгипті, Сінгапурі, Франції, Італії, в деяких штатах США та в багатьох інших країнах. У деяких європейських державах пластикові пакети хоча й не заборонені, але обкладаються спеціальним податком з метою зниження їхньої популярності серед споживачів.

Джерело: http://news.km.ru


Інші новини розділу