Вчені США навчилися створювати "синтетичну" кров Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.05.2009 15:30 · Розділ: Медицина

Нещодавно американські вчені відкрили спосіб перетворення, або диференціації стовбурових клітин в клітини крові без використання медикаментів. Група вчених під керівництвом Джорджа Далі з Дитячої лікарні Бостона дійшла висновку, що обертання стовбурових клітин на різних швидкостях протягом двох днів призводить до їх трансформації в клітки крові.

"Це відбулося само по собі, - заявив Вільям Ленш, один з учасників групи. - Ми перепробували всі можливі види впливів на клітини, проте, вони не принесли результатів, поки ми не дійшли до методу обертання. В цілому, ці дані підтверджують значний вплив біомеханічної дії на гемопоетичний розвиток", тобто утворення клітин крові.

Питання про те, чи можуть подібні фізичні сили грати роль при диференціації інших тканин, залишається відкритим, відзначає Ленш. В березні поточного року створенням "синтетичної" крові із стовбурових клітин зайнялися британські вчені.

Кров можна буде виробляти в необмежених кількостях, без залучення донорів. Синтетична кров буде легко доступна, а крім того, безпечна - через неї не можна буде заразитися яким-не будь вірусом.

Теоретично, один ембріон зможе забезпечити кров'ю всю країну. В той же час, виникає нерозв'язне етичне питання: чи можна знищувати ембріони для отримання стовбурових клітин?

Раніше американські дослідники стикалися з фінансовими проблемами, адже під час президентства Джорджа Буша виділяти державні кошти на проекти, пов'язані зі стовбуровими клітинами, було заборонено.

Джерело health.rin.ru


Інші новини розділу