Ніл Армстронг розповів, чому так мало часу провів на Місяці Автор: lesya · Опубліковано: 15.12.2010 14:16 · Розділ: Наука

Ніл Армстронг - перша людина, яка побувала на Місяці, нещодавно пояснив, чому він разом зі своїм колегою по місії Аполлон-11 Баззом Олдріном вивчив таку невелику ділянку загадкової місячної поверхні.

Так, у листі Армстронга редактору сайту National Public Radio, який став своєрідною відповіддю на опубліковану на сайті статтю, зазначається, що на освітленій стороні Місяця дуже спекотно. Температура тут сягає близько 93 градусів за Цельсієм, отож представники NASA побоювалися, що астронавти можуть перегрітися: на той час не було достеменно відомо, наскільки ефективною виявиться система охолодження скафандрів. За часів здійснення місячних місій скафандри охолоджувалися за допомогою циркуляції води, загальний об’єм якої був надто невеликий.

В результаті в NASA вирішили, що тривалість експедиції не повинна перевищувати 2 годин 45 хвилин. За цей час віддалитися від приземлювального модуля на істотну відстань було неможливо та, окрім того, Армстронг і Олдрін повинні були виконати на Місяці низку експериментів, знявши їх на стаціонарну камеру. В результаті в них не залишилося часу на тривалі пересування по поверхні супутника.

Американський журналіст Роберт Крулвіч вивчив карту пересувань Армстронга і Олдріна на Місяці, опубліковану NASA, зіставивши її з проекцією стандартного футбольного поля. За підрахунками Крулвіча, в загальному астронавти дослідили не більше 82 метрів поверхні Місяця. Наступного дня після публікації замітки Ніл Армстронг надіслав листа, в якому пояснив, чому перша місячна прогулянка була не надто масштабною. Американські місячні місії відбувалися з 1969 по 1972 роки, і з тих пір нікому так і не вдалося побувати на Місяці.

Представники НАСА остерігалися перегрівання скафандрів
Представники НАСА остерігалися перегрівання скафандрів

Нагадаємо, що минулого року в інтернеті з'явилися знімки місячної поверхні, зроблені орбітальним місячним зондом Lunar Orbiter III в період від 1966 до 1967 року.

Ніл Армстронг в липні 1969 року командував КК "Аполлон-11", який виконував політ на Місяць. 21 липня Ніл став першою людиною, яка ступила на поверхню Місяця. Сказана ним фраза: "Маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства", - увійшла в історію. Армстронг та його колега Едвін Олдрін провели на Місяці 2,5 години. За здійснення цього польоту Армстронг був нагороджений медаллю НАСА "За видатні заслуги" та удостоєний Президентської медалі Свободи.

Джерело: http://www.segodnya.ua/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.