Пересмішники впізнають людей по обличчю Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.05.2009 12:40 · Розділ: Цікаві факти

Американські дослідники встановили, що пересмішники Mimus polyglottos здатні пізнавати людей по обличчю. Раніше вважалося, що подібні здібності є тільки в розумніших птахів, таких як ворони і папуги.

В рамках дослідження вчені вибрали гнізда пересмішників, розташовані на території університету. Протягом чотирьох днів доброволець підходив до дерева, де знаходилося гніздо, і стояв біля нього 30 секунд. При цьому близько 15 секунд учасник досліду торкався гнізда рукою.

З кожним наступним візитом птахи починали відноситься до учасника досліду все більш агресивно. Спочатку самка не висловлювала ознак роздратування, поки учасник досліду не наближався безпосередньо до гнізда.

До кінця четвертого дня, вона починала нервувати, коли доброволець знаходився ще на відстані 14 метрів. При цьому вона не висловлювала неспокою щодо людей, які постійно проходили поряд.

Повторення цього досвіду з 23 іншими гніздами принесло аналогічні результати. Вчені прийшли до висновку, що птахи здатні впізнавати ворожих людей по обличчю. На думку біологів, подібне вміння виробилося у пернатих в результаті адаптації до життя в місті. На відміну від дикої природи, де кожна людина може вважатися загрозою, в місті птахам необхідно відрізняти агресора від простого перехожого.

Джерело news.rin.ru


Інші новини розділу