Біг вранці - шкідливий? Автор: lesya · Опубліковано: 15.12.2010 12:03 · Розділ: Краса і здоров'я

Виявляється, у ранкових пробіжок вельми впливові противники. Серед них британські вчені Університету Брунела, яким недавно вдалося встановити, що біг вранці підвищує ризик виникнення інфекційних захворювань. В ранкові час під час занять спортом значно знижується інтенсивність захисних функцій організму. Натомість в крові тих, хто тренувався вечорми, виявлено менший вміст гормону кортизолу, який пригнічує імунну систему людини, водночас рівень одного з типів захисних антитіл у прихильників вечірніх занять, навпаки, вищий.

Деякі медики приводять в приклад ще один вагомий аргумент: вони вважають, що для сонного організму ранкові навантаження - колосальний стрес, який насамперед несприятливо позначається на роботі серця. Найефективніше бігати ввечері, коли м'язи вже розігріті й організм людини повністю готовий до тренування.

Думки дієтологів з цього приводу також розділилися. Так, деякі спеціалісти стверджують, що вечірня пробіжка, після якої ви лягаєте спати, вирішує проблему з ранковою відсутністю апетиту, сприяючи швидкій втраті ваги. Натомість інші фахівці зауважують, що біг перед сніданком і так сприяє виникненню бажання гарненько попоїсти, а хороший сніданок - це перший крок у вирішенні проблеми боротьби із зайвими кілограмами.

Ваш організм сам підкаже, який час доби обрати для тренувань (фото взято з сайту liveinternet.ru)
Ваш організм сам підкаже, який час доби обрати для тренувань (фото взято з сайту liveinternet.ru)

Тимчасом прихильників ранкових пробіжок також чимало. Нічого дивного, адже аргументів «за» можна знайти безліч. Рух - це один з найдієвіших способів підняти настрій, а для багатьох досягнення духовної рівноваги важливе з самісінького ранку.

Якщо ж у вас є собака, яку потрібно вигулювати щодня, необхідність вийти на вулицю раніше стає беззаперечною. Поєднувати прогулянку з улюбленцем та заняття спортом дуже зручно.

Вранці вміст шкідливих речовин у повітрі менший, ніж в інший період доби. Важливий аргумент для мешканців великих міст, адже під час фізичного навантаження, зокрема бігу, наші легені працюють на повну силу.

Вченими доведено, що біг сприяє зростанню рівня розумової активності, водночас, керуючи своїм тілом, ми стаємо зосередженішими та рішучішими, тому наприкінці тренування відчуваємо впевненість у власних силах. Більшості це почуття необхідне на початку дня, аніж понадвечір.

Так що ж таке врешті- решт ранкові пробіжки, та чи підуть вони на шкоду, чи на користь? Мабуть, найраціональнішими є погляди тих, хто знає, що користь занять бігом ще ні разу серйозно не ставилася під сумнів. Разом з тим, слід зрозуміти, що не рекомендується захоплюватися надмірними навантаженнями, одягатися на пробіжку не по погоді та вживати їжу перед тренуванням.

Під час бігу тренуються серце й судини (якщо лише ви не бігаєте в надто швидкому темпі, намагаючись викластися по повній, що перетворює тренування у своєрідне випробування на міцність). Бігаючи, ми змушуємо працювати практично всі м'язи організму. З потом, який виділяється в момент бігу, наше тіло покидають шлаки, речовини, з приводу відсутності яких навряд чи варто шкодувати.

Біг на свіжому повітрі можна розцінювати як загартовуючу процедуру, оскільки він допомагає активізувати та зміцнити імунітет.

Керуючи своїм тілом, ми вчимося довіряти йому, а це дуже корисний а вірний підхід. Прислухавшись уважно до потреб власного організму, ми самі зможемо вирішити, якими темпами рухатися назустріч новому дню.

Джерело: http://www.wnd.su


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.