Енергетичні алкогольні напої вилучатимуть з продажу Автор: lesya · Опубліковано: 15.12.2010 11:56 · Розділ: Події у світі

Цими днями на всій території США з продажу почали вилучати алкогольні енергетичні напої, що містять кофеїн: виявилося, що вони шкідливі для здоров'я. Так, останнім часом в країні фіксується все більше випадків алкогольного отруєння серед студентів та школярів, які зловживали енергетиками. Декілька осіб померло. В листопаді експерти управління з питань контролю якості продуктів та ліків визнали кофеїн, що входить до складу низки популярних серед молоді слабоалкогольних напоїв, "небезпечною для здоров'я харчовою добавкою".

За даними досліджень з'ясувалося, що кофеїн у взаємодії з алкоголем не дозволяє вірно оцінити ступінь сп'яніння. Велика частина з- поміж тих, хто отруївся - неповнолітні. Вони купували напої незаконно, отож змушені були самостійно нести відповідальність за наслідки. Проте представники низки громадських організацій звинувачують виробників та активно включаються в боротьбу за заборону енергетичних алкогольних напоїв.

Кофеїн, що міститься в енергетичних напоях, визнали шкідливою харчовою добавкою (фото взято з сайту helen-opara03.blogspot.com)
Кофеїн, що міститься в енергетичних напоях, визнали шкідливою харчовою добавкою (фото взято з сайту helen-opara03.blogspot.com)

Згідно з новою директивою, компаніям-виробникам доведеться відкликати з продажу товар, який не відповідає нормам в тому разі, якщо не вони доведуть владі, що вироблені ними напої безпечні для здоров'я.

Джерело: http://www.pravda.ru/


Інші новини розділу