В очах Мони Лізи зашифровані букви та цифри Автор: lesya · Опубліковано: 14.12.2010 11:52 · Розділ: Авто-мото

Італійські вчені нещодавно виявили на знаменитому портреті Мони Лізи (Джоконди) відомого митця Леонардо да Вінчі зашифровані букви та цифри. За словами президента італійського Національного комітету культурної спадщини Сільвано Вінчеті, в очах Джоконди дивним чином вмальовані букви та цифри крихітних розмірів. "Їх важко помітити неозброєним оком, проте за допомогою збільшувального скла знаки стають помітними", - твердить спеціаліст.

Вінчеті додає, що в правій зіниці Мони Лізи легко помітити за допомогою спеціальних пристроїв латинські літери, які можуть мати певне відношення до ініціалів Леонардо да Вінчі. В лівому оці літери простежуються важко, тому на даний час вчені точно назвати їх не можуть.

Водночас фахівці не виключають, що літерами можуть бути позначені цифри, так зазвичай робили в Середні віки. Так, приміром, позаду Джоконди - в арковому зведенні мосту - помітне число 72. Щоправда, на думку експертів, сімка може бути й буквою L.

Вчені продовжують розгадувати таємниці Мони Лізи (фото взято з сайту dic.academic.ru)
Вчені продовжують розгадувати таємниці Мони Лізи (фото взято з сайту dic.academic.ru)

За даними The Daily Telegraph, значення цих графічних символів поки що не розкрите. На сьогоднішній день фахівці намагаються розгадати код, зашифрований в очах Мони Лізи.

Нагадаємо, що незадовго до цього професор психології Флоріан Хуцлер з зальцбурзького Центру нейрокогнітівних досліджень заявив, що розгадав секрет посмішки Мони Лізи. За його словами, знаменита картина Леонардо да Вінчі викликає у споглядача певну оптичну ілюзію - вираз обличчя Джоконди змінюється в залежності від того, на яку частину обличчя дивитися.

Джерело: http://korrespondent.net/


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.