Студенти диктують роботодавцям нові умови Автор: lesya · Опубліковано: 14.12.2010 11:07 · Розділ: Життя

Студенти та молоді спеціалісти віком від 18 до 25 років можуть докорінно змінити умови роботи на підприємствах. Такого висновку дійшли експерти міжнародної компанії Johnson Controls у своєму дослідженні, присвяченому "поколінню молодих" та ідеальному робочому місцю ("Generation Y and the Workplace 2010"). Британські соціологи під час експерименту опитали 5000 студентів вузів зі США, Англії, Німеччини, Індії, Китаю та інших країн світу.

Виявилося, що для Generation Y (в перекладі з англійської означає "покоління молодих") важливо, щоб майбутнє місце роботи було насамперед багатофункціональним. Потенційний роботодавець повинен проявляти гнучкість стосовно співробітників, дбайливо ставитися до навколишнього середовища, створюючи разом з цим сприятливу атмосферу для спілкування. Натомість молоді таланти готові працювати понаднормово.

Дослідження виявило, що молоді таланти з Німеччини - найпрагматичніші. 64 відсотки опитаних студентів німецьких вузів очікують, що самостійно зможуть вирішувати, коли їм приходити на роботу та йти з офісу. Для респондентів з Німеччини характерним є прагнення до високої мобільності. Вони не мають анінайменшого бажання перебувати в одному приміщенні з ранку до вечора, а схильні змінювати обстановку. Тому для них важливо, щоб майбутній роботодавець міг забезпечити відповідну ротацію всередині компанії, надати співробітникам можливість працювати вдома та брати участь в різноманітних проектах.

На загальному тлі всіх опитаних німці виявилися природженими матеріалістами. Головний критерій вибору під час пошуку роботи - рівень зарплати. Якщо учасники опитування з інших країн відзначали необхідність приємної атмосфери в колективі, хороших умов праці, то респонденти в Німеччині на перше місце винесли матеріальні цінності. За словами Марі Піборо, яка керувала дослідженням, така розстановка пріоритетів дещо здивувала експертів.

Вимоги сучасної молоді до роботодавців надзвичайно високі
Вимоги сучасної молоді до роботодавців надзвичайно високі

Німецькі студенти разом з тим мріють працювати у великих та середніх містах. А ось добиратися до офісу вони готові на велосипеді або звичайному громадському транспорті. Ще одна особливість німців у тому, що більше третини усіх опитаних хотіли б мати можливість працювати в так званих "кімнатах для командної роботи" (team meeting areas). "На відміну від звичайних конференц-залів, ці приміщення закріплені за конкретними робочими групами та відкриті для доступу цілодобово", - пояснює Марі Піборо.

"Для молодого покоління офіс - це своєрідна платформа для спілкування, - підкреслює керівник дослідження. - Сучасній молоді важливо, щоб у колективі була хороша атмосфера та надавалася можливість працювати над спільними проектами". Отож щоб мати можливість спілкуватися та не просиджувати за письмовим столом "від дзвінка до дзвінка", юні обдарування очікують багатофункціональності від свого робочого місця. Так, 29 відсотків респондентів заявили про те, що вони хотіли б мати можливість займатися спортом в приміщенні компанії або неподалік своїх робочих місць.

Перерву на обід молоді співробітники уявляють собі не лише в офісі. Поблизу повинні бути кафе та ресторани. "Сьогодні місце роботи - це набагато більше, ніж просто офіс", - додає експерт компанії Johnson Controls.

Водночас дослідників здивували консервативні смаки молоді з питань оформлення робочого простору. Замість яскравих кольорів та еклектичного дизайну багато респондентів відзначили, що вважають за краще працювати в сучасній обстановці, витриманій в суворих тонах.

Опираючись на результатати опитування, студентів та випускників можна назвати "поколінням зелених". Від роботодавця вони, окрім всього іншого, вимагають дбайливого ставлення до природи. Майже половина опитаних бажає бачити на даху офісу сонячні батареї, а в самому офісі - спеціальні установки для економії води.

Для 70 відсотків важливо мати можливість здавати сміття на вторинну переробку. Багато хто готовий відмовитися від водіння авто на користь піших та велосипедних прогулянок. За словами Марі Піборо, в цьому заключається суттєва відмінність від попереднього покоління, яке в переважній більшості віддає перевагу добиратися до роботи на особистому або службовому автомобілі.

"В сучасного покоління доволі високі вимоги", - підкреслює Марі Піборо. - Особливо, коли мова йде про комфортне облаштування робочого місця. 79 відсотків опитаних планують отримати "п'ятизірковий сервіс. Компаніям, які зацікавлені в юних талантах, доведеться задовільняти їхні вимоги", - відзначає експерт.

На сьогоднішній день уявленням юних обдарувань про ідеальне робоче місце найбільше відповідають фінансовий сектор і банківська сфера. Однак отримати все й одразу навіть через декілька років буде важко. Одні підприємства готові запропонувати співробітникам гнучкий графік, інші - приємну атмосферу та зручне розташування офісу, треті приділяють велику увагу захисту екології. "А ось років через десять всі вимоги молодого покоління стануть нормою", - прогнозує Марі Піборо.

За спостереженнями соціологів, останнім часом дедалі більше великих компаній радикально трансформують свої робочі простори для того, щоб привернути увагу нового покоління фахівців. "Бізнесу потрібні молоді кадри, - підводить підсумки експерт. - Адже в багатьох країнах населення старіє, тож протягом наступних 5-6 років співробітники багатьох компаній почнуть активно йти на пенсію. А нових фахівців не вистачатиме".

Джерело: http://gazetasng.ru/


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.