Гнучкі електронні газети - майбутнє ринку Автор: lesya · Опубліковано: 14.12.2010 10:33 · Розділ: Нові технології

Компанія Sony нещодавно представила новий екземпляр гнучкого дисплея, виконаного за технологією електронних чорнил. Раніше в компанії вже демонстрували щось схоже, однак властивості попереднього пристрою значно поступалися сьогоднішнім удосконаленням, що свідчить про явний прогрес у даному напрямку. Тим не менше, до серійного випуску гнучких електронних газет в компанії поки що не готові.

Корпорація Sony на виставці «зелених» технологій в Японії вперше продемонструвала робочий екземпляр нового 13,3-дюймового гнучкого дисплея, виконаного за технологією електронного чорнила.

Представники компанії відмовилися розголошувати технічні характеристики дисплея, сказавши лише, що він складається зі своєрідних мікрокапсул, розміщених на гнучкій підкладці. Те, чи планує Sony приступити до масового виробництва гнучких дисплеїв та власне терміни початку цього виробництва на сьогоднішній день залишаються в таємниці.

За даними CrunchGear, представлений дисплей надто нагадує зразок, який компанія демонструвала у вересні. Однак в новому прототипі передача кольорів стала природнішою. Дозвіл дисплея, ймовірно, складає 640 x 480 пікселів. Також повідомляється, що він став набагато гнучкішим.

Sony продовжує удосконалювати розробку - в новому дисплеї покращене відображення кольорів і гнучкість
Sony продовжує удосконалювати розробку - в новому дисплеї покращене відображення кольорів і гнучкість

Водночас на виставці був представлений концепт цифрового рідера з гнучким дисплеєм, щоправда, виконаним за технологією OLED.

Разом з тим, до масового виробництва гнучких 11,5-дюймових дисплеїв наприкінці поточного року планує приступити LG. Представники компанії вирішили використати тонкоплівкові транзистори а замість основи - силікон, а не скло. Також компанія планує налагодити виробництво кольорових газетних дисплеїв з діагоналлю 9,7 дюйма, які можна буде використовувати в пристроях для зчитування електронних книг.

Спеціалісти компанії Sony вважають, що до 2015 р. друковані видання відійдуть на другий план, поступившись місцем цифровим рідерам та іншим схожим пристроям. В компанії відзначають, що таке явище неминуче, як, приміром, перехід з плівки на цифрову фотографію та відмова від компакт-дисків на користь музичних інтернет-магазинів. Отож в такому аспекті гнучкі газети - це саме те, що потрібне ринку.

За прогнозом Gartner, ринок цифрових рідерів зростатиме швидко та планомірно. За даними аналітиків, вже у 2010 р. в світі буде продано 6 мільйонів 600 тисяч пристроїв, а це на 79,8% більше в порівнянні з минулим роком (3,6 млн екземплярів). А у 2011 р. продаж пристроїв кінцевим споживачам сягне 11 млн, збільшившись у порівнянні з поточним роком на 68,3%.

Джерело: http://www.cnews.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.