Фарба для волосся призводить до виникнення цирозу печінки Автор: lesya · Опубліковано: 14.12.2010 10:25 · Розділ: Краса і здоров'я

Експерти Лондонського університету провели дослідження, результати якого не зовсім втішні для сучасних модниць: виявилося, що хімікати, які містяться у фарбах для волосся, призводять до виникнення цирозу печінки.

Вчені в процесі наукового співробітництва опиралися в основному на результати двох експериментів, в яких взяла участь група пацієнтів з 318 чоловіків та 381 жінки з біліарним цирозом (КПБ), який виник в період між 1997 і 2003 роками. Окрім цього в дослідженні взяли участь 2258 із 3217 членів Національного центру підтримки людей із цим захворюванням. І нарешті, третю категорію склали 2438 із 3933 випадково вибраних осіб, яких використовували для порівняння.

Всі три групи бажаючих заповнювали анкети на предмет потенційних екологічних та генетичних факторів ризику, пов'язаних з виникненням КПБ. Виявилося, що аутоімунні захворювання, такі як ревматоїдний артрит, гіпертиреоз, цироз та целіакія частіше зустрічалися серед тих, хто застосовував фарбу для волосся протягом останніх п'яти років не рідше одного разу на місяць. Водночас було встановлено, що ризик розвитку даних патологій був найвищим в середовищі осіб з несприятливою сімейною історією.

Краса, без сумніву, вимагає жертв. Та невже смертельних?.. (фото взято з сайту kaputik.net)
Краса, без сумніву, вимагає жертв. Та невже смертельних?.. (фото взято з сайту kaputik.net)

Виявилося, що завдяки дії хімічних компонентів фарб порушуються певні функції жовчовивідних шляхів, що призводить до запалення, формування рубців і шрамів на печінці, спостерігається блокування відтоку жовчі та масове пошкодження тканин незворотного характеру, і, як наслідок, виникає цироз печінки. Менше 1% опитаних чоловіків використовували засоби для фарбування волосся, тоді як половина з усіх опитаних жінок регулярно застосовували барвники.

Джерело: http://www.med2.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.