Уявне споживання їжі знижує апетит Автор: lesya · Опубліковано: 13.12.2010 11:58 · Розділ: Краса і здоров'я

Вчені рекомендують людям, які прагнуть позбутися зайвих кілограмів, щоразу перед вживанням їжі подумки з'їдати страву, яка подається до столу, якомога більше разів. Таке самонавіювання знижує відчуття голоду. Про це йдеться в статті дослідників, опублікованій журналом Science.

За словами провідного автора публікації Керрі Моруеджа, результати проведеного дослідження показують, що намагання всіляко придушити думки про їжу з метою притупити бажання її вживати - фундаментально помилкова стратегія, запропонована багатьма дієтологами. Натомість виявилося, що люди, які декілька разів поспіль уявляли вживання того чи іншого продукту, згодом з'їдали менше, аніж люди, які в уяві відтворювали інші типи дій або в думках з'їдали не так багато.

Подумки зївши ту чи іншу страву, Ви втамуєте відчуття голоду
Подумки зївши ту чи іншу страву, Ви втамуєте відчуття голоду

Вчений у даному контексті відзначив, що зроблене відкриття дозволить у майбутньому позбутися згубного потягу до вживання нездорової їжі, сигарет та навіть наркотиків.

Проводячи дослідження, вчені опиралися насамперед на результати багаторічного досвіду психологів, який доводить наступне: якщо людині дати понюхати бажану їжу або хоча б глянути на неї декілька разів, це викличе процес звикання і знизить бажання з'їсти той чи інший продукт. Водночас фізіологічні показники організму будуть вказувати на сильне бажання людини з'їсти ту чи іншу страву.

Група дослідників під керівництвом Моруеджа вирішила перевірити, чи можна викликати таке звикання простим уявленням бажаного типу їжі. В процесі проведення експерименту вчені використовували шоколадні цукерки. Добровільним учасникам, розділеним на дві групи, запропонували подумки з'їсти 30 цукерок та опустити 3 монети в приймач пральної машини або, навпаки, подумки опустити 30 монет до пральної машини, з'ївши при цьому лише 3 цукерки.

Під час проведення експерименту вчені виходили з того, що всім учасникам експерименту однаково смакують шоколадні цукерки. Після завершення експерименту дослідники запропонували кожному з учасників посудину, наповнену цукерками, і з'ясували, що ті, хто в думках з’їв більшу кількість солодощів, насправді з'їли менше. Аналогічний результат отримали й під час заміни цукерок сирними кубиками.

З метою виявлення механізмів впливу уяви на фізичні бажання добровільних учасників експерименту, вчені на фінальному етапі експерименту запропонували їм зіграти в комп'ютерну гру. Чим більше гравці набирали очок, тим більший приз у вигляді смачної їжі вони отримували. В результаті дослідники виявили, що уява знижує заповзятість та старанність людей в отриманні бажаної їжі.

Джерело: http://week.izvestia.ru/


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.