Запрацював найточніший годинник в світі Автор: Вікторія · Опубліковано: 20.05.2009 09:40 · Розділ: Нові технології

Після того, як вчені винайшли годинник, що відстає всього на одну секунду за 300 мільйонів років, стало можливим досягнення ідеальної хронометрії. Вчені стверджують, що новий атомний годинник в два рази точніший за хронометри, які використовуються в даний час для регулювання міжнародного часу та роботи супутникових систем.

Атомний годинник розроблений в Університеті Колорадо. Для відстежування часу використовується природна вібрація ультра-холодних атомів стронцію.

Проте, в новому винаході маятниковий ефект атомів точніший завдяки дії на атоми лазерного світла і заморожуванню їх до температури мінус 273 градуси, при якій речовина повністю перестає резонувати.

Ядерний фізик Жан Томсен (Jan Thomsen) з Університету Копенгагена, який працює над новими експериментами спільно з вченим з Університету Колорадо говорить: "Атом складається з ядра та декількох електронів, які обертаються навколо ядра по певних орбітах. При використанні лазерного світла можна примусити електрон рухатися вперед і назад в певному напрямі між цими орбітами, завдяки чому в атомному годиннику утворюється маятник".

Навіть не дивлячись на те, що збільшення точності складає всього незначну долю секунди, це відкриття має великий потенціал в сфері визначення великих дистанцій - наприклад, вимірювання відстані до віддалених галактик в космосі.

Джерело: prochitano.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.