Звідки на Землі взялося золото? Автор: lesya · Опубліковано: 13.12.2010 11:32 · Розділ: Наука

Вчені нещодавно розгадали таємницю появи покладів дорогоцінних металів у надрах Землі. Виявляється, людство ніколи так би й не дізналося про існування золота, якщо б у минулому наша планета не зіткнулася з космічним об'єктом, який своїми розмірами зрівнюється з Плутоном.

Фахівці Інституту місячних досліджень NASA стверджують, що важкі хімічні елементи, такі як, приміром, золото, платина, нікель, кобальт, осмій, іридій і молібден не повинні були зберегтися у верхніх шарах земної кори. Ці метали мали мігрувати до центру планети під дією магнітного поля твердого ядра Землі. Однак якесь явище перешкодило цьому процесу.

Людство дізналося про існування дорогоцінних металів завдяки космічній катастрофі
Людство дізналося про існування дорогоцінних металів завдяки космічній катастрофі

«Наші уявлення щодо процесу формування Землі та інших планет із залізним ядром і кремнієвою мантією засвідчують той факт, що елементи, споріднені з залізом, ніби стягуються до ядра планети в міру їх формування. Таким чином, в Земній корі не повинно бути золота або руд інших елементів такого типу», - заявив Річард Уокер, представник університету Меріленда.

Видобуток металів, а особливо дорогоцінних, на Землі процвітає протягом тисяч років. Таким чином, одразу після формування мантії та ядра якісь процеси призвели до збагачення планетарної кори важкими елементами. Ймовірно, метали потрапили на Землю в результаті "важкого метеоритного бомбардування” на пізніх стадіях формування Сонячної системи. Проте до цього часу фахівці не були докінця впевнені, чи це був одиничний потужний удар космічного об'єкта, чи це був своєрідний “метеоритний дощ”.

За допомогою комп'ютерного моделювання вченим вдалося розрахували параметри космічного об'єкта, завдяки якому в порівняно неглибоких пластах Землі й збереглися золото та інші дорогоцінні метали. За даними спеціалістів, він повинен був бути досить великим, щоб пробити кору планети, та разом з тим не настільки громіздким, щоб зруйнувати її ядро. Виявилося, що найкраще ці вимоги задовільняє космічне тіло діаметром від 2,5 до 3 тис. км, що приблизно відповідає розмірам планети Плутон. Приблизно в той же час об'єкт діаметром до 300 км зіткнувся з Місяцем.

Джерело: http://news.rambler.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.