Аналіз крові дозволить встановити дату смерті Автор: lesya · Опубліковано: 10.12.2010 15:24 · Розділ: Медицина

Нескладний аналіз крові дозволить спеціалістам передбачити виникнення окремих захворювань серця. Так, американські вчені стверджують, що за допомогою порівняно простого аналізу крові можна з високою ймовірністю визначити майбутні захворювання серцево-судинної системи.

Фахівці університету Техасу в процесі проведення відповідних експериментів встановили, що підвищення вмісту білка тропоніну Т в плазмі крові збільшує шанси померти від інфаркту. З метою докладнішого вивчення та ретельного наукового обгрунтування вчені провели дослідження за участю понад 3,5 тис. осіб. В результаті у кожного четвертого учасника експерименту в крові виявили високу концентрацію тропоніну Т. Паралельно спеціалісти провели повне обстеження організмів випробовуваних, приділяючи особливу увагу стану серцево-судинної системи.

За допомогою виявлення рівня вмісту тропоніну Т в крові людини вчені встановлять ризик виникнення окремих захворювань
За допомогою виявлення рівня вмісту тропоніну Т в крові людини вчені встановлять ризик виникнення окремих захворювань

Згідно з даними проведеного експерименту практично у всіх людей похилого віку з високим вмістом тропоніну Т в плазмі крові під час дослідження серця виявлялася гіпертрофія чи слабкість серцевого м'яза - ознаки хронічних захворювань, які істотно підвищують ризик передчасної смерті. Використання тропонінового тесту з вищою чутливістю дає можливість встановити ймовірність виникнення конкретної хвороби, що чекає на серце в майбутньому. «Ми вперше застосували цей аналіз з метою передбачення виникнення тих чи інших захворювань і дуже сподіваємося, що вже зовсім скоро почнемо використовувати тропоніновий тест в широкій практиці», - розповів доктор Джеймс де Лемос, керівник дослідження.

Разом з тим, результати досліджень, проведених раніше спеціалістами з університету Меріленду, довели, що завдяки виявленню рівня тропоніну Т в крові можна визначити ймовірність розвитку серцевої недостатності у 15-річній перспективі. Водночас доктор Джеймс де Лемос переконаний, що аналіз розповість про майбутнє людини значно більше. «Високі концентрації тропоніну Т в плазмі молодої людини говорять про те, що її шанси померти від хвороби серця приблизно в сім разів вищі, ніж у того, в кого білок перебуває на низькому рівні», - додає учений.

За даними ВООЗ, захворювання серцево-судинної системи, включаючи інфаркт та інсульт, є основною причиною смертності в усьому світі - вони забирають майже 18 млн. людських життів щороку.

Джерело: http://newsland.ru


Інші новини розділу