Вчені виявили "підводну" країну Автор: lesya · Опубліковано: 10.12.2010 11:52 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені виявили під водою країну завбільшки з Великобританію. Британський археолог стверджує, що близько 100 тисяч років тому на території сучасної Перської затоки процвітала цивілізація.

До цього часу про “підводну” державу не було ніяких відомостей. Однак Джеффрі Роуз, вчений з університету Бірмінгема, переконаний в існуванні загадкової країни. Його впевненість грунтується насамперед на археологічних знахідках, зроблених останнім часом на узбережжі Перської затоки. Протягом короткого періоду часу тут було виявлено понад 60 стародавніх поселень віком близько 7,5 тис. років. Археологи довели, що в давнину це були досить великі міста з добре розвиненою дорожньою інфраструктурою. Водночас абсолютно ніяких слідів цивілізації, що поступово розвивалася, знайдено не було.

За твердженням Роуза, сліди можна буде виявити на дні Перської затоки. А берегові поселення, як вважає вчений, були свого часу організовані біженцями, яким вдалося врятуватися від потопу, коли їх міста накрили води Індійського океану. На місці поселень в давнину розташовувався великий оазис, де можна було вберегтися від виснажливої спеки.

Джеффрі Роуз вважає, що на території сучасної Перської затоки колись процвітала цивілізація
Джеффрі Роуз вважає, що на території сучасної Перської затоки колись процвітала цивілізація

Згідно з теорією Роуза, оазис, площа якого могла сягати розмірів сучасної Великобританії, існував протягом 75 тис. років - аж до тих пір, поки його не спіткала доля Атлантиди. Однак стародавні люди досягли тих місць набагато раніше. Доказом цього твердження служать виготовлені в східно-африканських традиціях кам'яні вироби, виявлені на розкопках в Омані та Ємені. Роуз вважає ці знахідки яскравим свідченням того, що люди облюбували ці території не менше 100 тисяч років тому.

Водночас на сьогоднішній день в науковому світі прийнято вважати, що саме на Близькому Сході близько 100 тисяч років тому мешкали найдавніші людські племена. Вважається, що десь у цей період і виникла осмислена людська мова.

Джерело: http://www.utro.ru/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.