Вчені виявили діамантову планету Автор: lesya · Опубліковано: 10.12.2010 11:16 · Розділ: Наука

Мрію всього свого життя найзапекліші шукачі коштовностей зможуть задовільнити на відстані близько однієї тисячі світлових років від Землі, що, за космічними мірками, зовсім небагато.

Спеціалісти NASA за допомогою космічного телескопа "Спітцер" відкрили нову незвичайну планету, в атмосфері якої, як виявилося, міститься багато вуглецю.

Необхідні розрахунки продовжили співробітники британської королівської обсерваторії. Вони припускають, що поверхня виявленої недавно планети складається з алмазів та графіту. "Є всі підстави вважати, що суша планети та гори на ній складаються з алмазів", - підкреслює один з учасників дослідження професор Ніку Мадусуда.

Вчені давно припускали існування планет, поверхня яких вкрита алмазами (фото взято з сайту people.howstuffworks.com)
Вчені давно припускали існування планет, поверхня яких вкрита алмазами (фото взято з сайту people.howstuffworks.com)

Алмазна планета WASP-12b майже в 1,4 рази важча за Юпітера та, на відміну від модельних розрахунків, вона практично позбавлена розрідженій зовнішньої газової оболонки, званої вченими стратосферою.

В світовій науці вже досить давно набула поширення теорія, згідно з якою на просторах Всесвіту існують планети, поверхня яких складається з алмазних порід.Спеціалісти NASA нещодавно відшукали таку алмазну планету

Джерело: http://www.today.kz/ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.