Вчені виявили ген зради Автор: lesya · Опубліковано: 09.12.2010 14:19 · Розділ: Наука

Група дослідників з Університету штату Нью-Йорк в Бінгемтоні в процесі проведення експерименту виявили, що іноді люди, які зраджують своєму партнерові, можуть бути схильними генетично до такої поведінки.

Цікаві та для декого не зовсім приємні результати проведеного нещодавно дослідження опубліковані в науковому журналі PLoS ONE (Public Library of Science, Публічна наукова бібліотека). За даними фахівців, визначальним у даній площині є тип генетичного рецептора дофаміну - DRD4 - саме він, твердять вчені, і пов'язаний з невірністю.

Автори дослідження пояснюють, що людська сексуальна поведінка значно варіюється та відрізняється не лише в різних групах населення, а й всередині кожної з цих груп. Хоча еволюційна теорія сягає корінням у сексуальну та пов'язану з сексом поведінку, вчені на сьогоднішній день небагато знають про те, як саме гени впливають на індивідуальні відмінності у сексуальній поведінці індивідумів.

Justin Garcia та його колеги, проводячи відповідний експеримент, намагалися з'ясувати, чи здійснює DRD4 вплив на мотивацію сексуальної поведінки, такої, приміром, як невірність та безладність чи невпорядкованість статевих взаємин.

Сексуальна поведінка зумовлена генетично
Сексуальна поведінка зумовлена генетично

Дослідники опитали181 молоду людину з приводу організації інтимних взаємин та сексуальної поведінки. Необхідні зразки було взято для проведення аналізу ДНК. Спеціалісти виявили, що 50% з тих, у кого спостерігалися генетичні зміни DRD4, зраджували своїм партнерам, і лише у 22% невірних змін не виявили.

Разом з тим, вплив гена на схильність до зрад або безладних статевих зв'язків у чоловіків та жінок виявився приблизно однаковим. У даному контексті Garcia зауважив: «Ми виявили, що люди з певним варіантом гена DRD4 з більшою ймовірністю зраджували своїм половинкам або вступали в безладні статеві зв'язки».

Водночас дослідники підкреслили, що необхідно провести більше досліджень для підтвердження зроблених висновків. На даний момент не можна з впевненістю підтвердити причинно-наслідковий зв'язок між сексуальною поведінкою людини та певними генетичними ознаками. Однак генетика, очевидно, відображається на нашій поведінці, зумовлюючи разом з тим прийняття того чи іншого рішення.

Взаємозв'язок є необов'язковим, підкреслили вчені. Іншими словами, деякі люди з генетичними змінами будуть зберігати вірність своєму партнерові, в той час як особи без змін можуть вести безладне статеве життя.

Джерело: http://sbio.info/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.