Для створення нового виду біопалива вчені використають... молочну бактерію Автор: lesya · Опубліковано: 09.12.2010 13:54 · Розділ: Наука

Групі дослідників з Університету Конкордія нещодавно вдалося виявити новий спосіб отримання стійких видів палива. Їхній метод передбачає використання тієї ж бактерії, яка перетворює молоко на сир.

Дослідники Вінсент Мартін та його аспірант Ендрю Вічорек, які й займалися проведенням експерименту, дійшли висновку, що бактерія, відома вченим як Lactococcus lactic, може перетравлювати рослинний матеріал, перетворюючи його на біопаливо.

Бактерія, яка перетворює молоко на сир, вироблятиме нові види палива
Бактерія, яка перетворює молоко на сир, вироблятиме нові види палива

За словами Мартіна, бактерії можуть зробити значний вклад "у розвиток рекомбінантних мікроорганізмів, здатних сприяти прямому перетворенню целюлозних субстратів у паливо".

У даному контексті варто зазначити, що результати даного дослідження були опубліковані в останньому номері журналу Microbial Cell Factories.

Разом з тим, спеціалісти стверджують, що наступним етапом дослідження стане перевірка того, чи можуть білки бактерій використовуватися для стимулювання інших біологічних процесів, які б призводили до створення ефективних та екологічно чистих видів біопалива.

Джерело: http://infuture.ru/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.