Вчені пропонують заборонити електронні сигарети Автор: lesya · Опубліковано: 09.12.2010 12:29 · Розділ: Краса і здоров'я

Винахід електронних сигарет у 2003 році вважався справжньою панацеєю для курців. Сам пристрій, що є своєрідним інгалятором, виробляє спеціальний пар для вдихання, який містить лише нікотин та ароматизатори. Сигарета, за твердженням виробників, не завдає шкоди оточуючим, не залишає попелу та нальоту на зубах і пальцях, а головне - в ній немає токсичних і канцерогенних речовин, які тисячами містяться в тютюновому димі.

Однак дослідники з Каліфорнійського університету в Ріверсайді (США) заперечують нешкідливість та безпеку електронних сигарет. Дослідження проводилося в рамках Програми з вивчення захворювань, виникнення яких пов'язують з тютюнопалінням.

Вчені з'ясували, що у картриджі, який містить нікотин, є також пропіленгліколь, який може викликати алергічні реакції та навіть пошкодження внутрішніх органів. Окрім того, картридж небезпечний для дітей, тварин та навколишнього середовища, оскільки іноді може протікати - причому це стосується не лише використаних, але й нових екземплярів.

Пристрій поки що недосконалий
Пристрій поки що недосконалий

Інструкції до електронних сигарет часто неповні або містять недостовірну інформацію. Так, приміром в одній із них говорилося, що після двох тижнів систематичного використання цигарок об'єм легенів збільшиться на 30%, а зморшки на шкірі стануть не такими помітними. Вміст нікотину в пристроях зазначений неточно. Дані щодо терміну придатності частіше за все не наведені.

І насамкінець, відсутні чітко опрацьовані механізми контролю якості цих псевдосигарет, а питання продажу та реклами не врегульовані законодавчо. В таких умовах фахівці закликають ввести мораторій на продаж електронних сигарет до тих пір, поки не будуть проведені додаткові дослідження та усунені певні технологічні недоліки.

Джерело: http://medkarta.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.