Бюст Антіноя продано з аукціона Автор: lesya · Опубліковано: 09.12.2010 12:05 · Розділ: Культура

Мармуровий бюст Антіноя, коханця римського імператора Адріана (правив з 117 до 138 року нашої ери), проданий на аукціоні Sotheby's у Нью-Йорку за 23,8 мільйона доларів. За даними Reuters, покупець забажав зберегти анонімність, залишивши своє ім’я в таємниці; відомо лише, що власником скульптури став один з європейських колекціонерів.

Остаточна ціна майже в десять разів перевищила передаукціонну експертну оцінку. За лот торгувалися п'ять покупців.

До наших днів дійшло багато скульптурних зображень Антіноя
До наших днів дійшло багато скульптурних зображень Антіноя

Бюст Антіноя був проданий разом із іншими творами класичного мистецтва з колекції Кларенса Дея - американського бізнесмена та філантропа, який загинув у автокатастрофі в жовтні 2009 року на 83-му році життя. Всього за продаж унікальних експонатів було виручено майже 37 мільйонів доларів, які підуть на фінансування благодійних проектів фонду Дея (зокрема, на підтримку бойскаутського руху та мемфіського симфонічного оркестру).

Проданий бюст - єдине відоме на сьогоднішній день скульптурне зображення Антіноя з написом, який підтверджує, що це саме він. Інші численні статуї та бюсти не підписані або виготовлені пізніше. Цілком очевидно, що бюст був створений одразу після смерті Антіноя в 130 році (він потонув у Нілі при загадкових обставинах). Імператор Адріан обожнював свого загиблого коханця, заснував на місці його смерті ціле місто, назване на честь юнака. Статуй, які зображують Антіноя, до нашого часу збереглося безліч.

Джерело: http://skyglobe.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?