У дітей, народжених взимку, можуть спостерігатися проблеми з психікою Автор: lesya · Опубліковано: 09.12.2010 11:58 · Розділ: Цікаві факти

Американські вчені ще раз наголошують на важливості ретельного планування майбутніми батьками терміну появи на світ спадкоємців. Зокрема, вони не рекомендують народжувати взимку. За кваліфікованими спостереженнями фахівців, «зимові» малюки в майбутньому можуть мати проблеми з психікою.

Біологи з Університету Вандербільта в Теннесі в процесі проведення дослідження займалися вивченням поведінки декількох груп мишей, яких через три тижні після народження поміщали в різні світлові умови. Одні гризуни отримували «літо» - 16 світлих та 8 темних годин на добу. Друга група була поміщена в «зимові» умови - 8 світлих і 16 темних годин. Решта мишей з групи контролю отримували по 12 денних і нічних годин. Через декілька місяців всі тварини були переведені в звичайний природний режим, а біологи продовжували спостереження.

Водночас фахівці Інституту Макса Планка стверджують, що в людей, які народилися в грудні, набагато більше шансів дожити до глибокої старості. Експерти проаналізувавши біографії декількох тисяч жителів Данії та Австрії, з'ясували, що найбільша кількість довгожителів народжувалася саме в останній місяць року.

В малюка, народженого взимку, в майбутньому спостерігатимуться порушення біологічних ритмів (фото взято з сайту http://news.rambler.ru)
В малюка, народженого взимку, в майбутньому спостерігатимуться порушення біологічних ритмів (фото взято з сайту http://news.rambler.ru)

«Ми виявили, що вихідні світлові умови визначають відповідну модель поведінки мишей. Тварини, які розвивалися "взимку", були схильними до тривалого відпочинку, їм згодом було важко адаптуватися до літнього режиму освітлення», - розповів автор дослідження Дуглас Макмагона. Це означає, що біологічний годинник та основні життєві ритми закладаються на самому початку життя, водночас на їх формування впливає вихідний режим освітлення.

Згідно з результатами експерименту, ті, хто народився в холодну пору року, в перспективі можуть зіткнутися з порушеннями біологічного ритму, що відіб'ється на стані їхнього здоров'я. «Відомо, що настрій людини багато в чому залежить від біологічного годинника. Збої цього внутрішнього механізму можуть призвести до негативних незворотніх наслідків та важких розладів», - резюмував Макмагона.

Джерело: http://7news.in.ua/


Інші новини розділу