Зубні щітки, рушники, кросівки і подушки - чудові розплідники бактерій Автор: lesya · Опубліковано: 09.12.2010 11:38 · Розділ: Краса і здоров'я

Британські вчені зайвий раз нагадують, що навіть вдома ми не захищені повністю від впливу шкідливих бактерій. Тому експерти радять позбутися, насамперед, дерев'яних ложок. Дерево - значно пористіший матеріал у порівнянні з пластиком чи, наприклад, металом. За твердженням Джона Оксфорда, професора вірусології в Лондонському госпіталі та Госпіталі Бартс, саме завдяки цьому бактеріям (найчастіше кишковим паличкам) простіше розмножуватися саме в деревині.

До речі, оброблені пластиком дошки не такі вже й безпечні, як може видатися на перший погляд. Проведений фахівцями експеримент довів, що на одній такій дошці в 50 разів більше бактерій, ніж під обідком унітазу. В зв'язку з цим ні в якому разі не слід нехтувати засобами очищення та різноманітними знезаражувальними спреями. Під час обробки овочів, м'яса бактерії можуть передаватися як пластиковій поверхні, так і навпаки, продуктам. Отож як тільки на дошці з'являються порізи, необхідно негайно її утилізувати.

А ось зубні щітки взагалі можуть стати причиною виникнення проблем із серцем, серед яких найрозповсюдженішими захворюваннями є артрит та інфаркт. Дослідження, проведене вченими Манчестерського Університету, виявило, що звичайна зубна щітка містить близько десяти мільйонів бактерій, в тім числі стафілококів, стрептококів, E.coli та грибки. Вчені радять міняти зубну щітку кожних три місяці.

Схожа ситуація з рушниками. Їх обов'язково слід прати при температурі 90 градусів та більше з метою проведення дезінфекції. В іншому випадку бактерії потраплять на шкіру, занесуться до рани та викличуть запалення.

Спеціалісти радять систематично просушувати та провітрювати взуття (фото взято з сайту frendid.com)
Спеціалісти радять систематично просушувати та провітрювати взуття (фото взято з сайту frendid.com)

Брудна подушка - основний ворог здоров'я. Пил і бактерії, що містяться в ній, здатні провокувати лихоманку, екзему та астму, розповідає професор Жан Емберлін з британського товариства з проблем алергії. На її думку, міняти подушку краще кожних два роки. Далі йдуть кросівки - рай для грибків, адже найчастіше взуття зберігають у темному, теплому місці, а піт забезпечує необхідну для розвитку цієї інфекції вогкість. Експерти рекомендують регулярно провітрювати та протирати кросівки зсередини.

Джерело: http://medkarta.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.