Археологи виявили "камені предтеч" Автор: lesya · Опубліковано: 08.12.2010 12:22 · Розділ: Культура

Цими днями британські вчені під час здійснення археологічної експедиції в перуанському районі Анд виявили унікальні артефакти - так звані "камені предтеч" - священні об'єкти цивілізації інків. В давнину інки вірили, що саме ці камені забезпечують стійкий та нерозривний зв'язок між небом та підземним світом.

В сучасній науці донедавна побутувала думка, що "камені предтеч" до наших днів не збереглися. Єдина згадка про існування стародавніх каменів міститься в іспанських документах, датованих XVI століттям.

Легендарне місто інків Мачу- Пікчу, розташоване в Перу (фото взято з сайту ridnaua.org)
Легендарне місто інків Мачу- Пікчу, розташоване в Перу (фото взято з сайту ridnaua.org)

Камені конічної форми (імовірно, гранітні) були знайдені на глибині 2,5 метрів під кам'яною платформою, виявленою нещодавно разом із двадцятьма іншими. Всі вони розташовані на високогір'ї в районі Аякучо. Судячи з майстерно виконаного гравірування, саме на цих майданчиках відбувалися свого часу найважливіші релігійні церемонії, покликані зміцнити єдність імперії інків, яка неухильно продовжувала зростати, поповняючись новими землями та племенами. Камені втілювали образи богів, предків та були своєрідним матеріальним виявом сонця.

Як відомо, в інків не розвинулась писемність. Знахідка, виявлена археологами в Аякучо, була інтерпретована як "камені предтеч" завдяки малюнку, що нагадує зображення на посудині XVI століття, яка на сьогоднішній день зберігається в одному з Британських музеїв.

Джерело: http://www.mignews.com


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?