Солодкі напої знижують агресію Автор: lesya · Опубліковано: 08.12.2010 12:10 · Розділ: Наука

Вчені, опираючись на результати проведених експериментів, стверджують, що часте вживання лимонаду з високим вмістом цукру значно знижує рівень агресивності людини. За цим на перший погляд курйозним відкриттям криється масштабне дослідження зв'язків метаболічних процесів та психофізіологічних характеристик індивіда.

Група вчених із США провела експеримент за участю 62 студентів. Спершу учасникам повідомляли, що ведеться тестування смаку, та давали випити лимонаду. Одна частина піддослідних отримала напій з цукром, а інша - з його замінником.

Через вісім хвилин (саме тоді, коли глюкоза потрапила в кров) учасникам дослідження запропонували перевірити реакцію під час гри проти інших піддослідних (хто швидше натисне кнопку). Той, хто зазнав поразки, чув у своїх навушниках гучний неприємний шум. Рівень цього шуму - своєрідного покарання за програш - ще до початку гри вибирав суперник.

Для
Для

Насправді таким шляхом психологи визначали рівень агресивності піддослідних. Виявилося, учасники, які вживали лимонад з цукром, вели себе не так вороже, як ті, які отримали замінник. Перші в більшості своїй обрали рівень шуму 4,8 з 10 можливих градацій, а другі - 6,06.

У прес-релізі університету Огайо автори експерименту стверджують, що вживання цукру все одно не варто розглядати як засіб для запобігання підвищення агресивності, але водночас медикам та фізіологам варто ретельніше вивчити зв'язок між рівнем глюкози в крові та агресивністю.

У статті, опублікованій виданням Aggressive Behavior, психологи наводять і дані низки інших досліджень, які демонструють зв'язок між зниженим самоконтролем і різними порушеннями метаболізму глюкози. Так, приміром кримінальна вибірка 50 американських штатів виявила цікаву закономірність: там, де вищий відсоток діабетиків, спостерігається вищий рівень скоєння тяжких злочинів.

Аналіз даних зі 122 країн підтвердив наведений вище факт: кількісно більше вбивств спостерігалося в тих державах, де у населення було виявлено дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфат дегідрогеназ, що й зниження рівня глюкози в крові. І нарешті, результати психологічних досліджень, проведених тією ж групою авторів з'ясували, що випробовувані, які демонстрували сильніші ознаки діабету, менш схильні прощати іншим помилки та рідше йдуть на контакт.

Джерело: http://www.membrana.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.