Щастям можна "заразитися" Автор: lesya · Опубліковано: 08.12.2010 12:02 · Розділ: Цікаві факти

В процесі проведення різноманітних досліджень британські вчені дійшли висновку, що насправді щастям можна заразитися, воно поширюється в сімейному колі та серед друзів - але ніколи серед колег по роботі чи навчанню. В експерименті взяло участь понад 5 тисяч осіб віком від 21 до 70 років.

Фахівці під час проведення практичного дослідження дійшли висновку, що групи щасливих і нещасливих людей організовані насамперед за принципами соціальної та географічної близькості.

Насправді, щасливі родичі та друзі, що мешкають неподалік, можуть зробити щасливими й Вас (фото взято з сайту stihi.ru)
Насправді, щасливі родичі та друзі, що мешкають неподалік, можуть зробити щасливими й Вас (фото взято з сайту stihi.ru)

Тобто, приміром, імовірність того, що якась конкретна людина буде щасливою, зростає до 42% в тому разі, якщо вона мешкає неподалік (на відстані 800 м від) свого щасливого родича. Цей відсоток знижується до 25%, якщо відстань сягає півтора кілометра, далі продовжуючи спад в міру збільшення дистанції. Задоволені власним життям сусіди збільшують шанси стати щасливим на 34%, батьки, які мешкають неподалік - на 14%.

Та разом з тим вчені встановили, що на роботі такий принцип не діє. Взаємини колег аж ніяк не позначаються на рівні щастя. Такий факт за твердженням спеціалістів є яскравим свідченням того, що соціальні відносини обмежують вияви емоцій людини. Дане дослідження має відповідну практичну цінність, вважають медики. За допомогою отриманих даних можна виробити спеціальну методику "передачі" щастя, яка дозволятиме значно покращувати стан здоров'я людей, допомагаючи їм боротися з різноманітними психологічними навантаженнями.

Джерело: http://www.medpulse.ru


Інші новини розділу