Для повноцінного розвитку діти повинні якомога більше писати від руки Автор: lesya · Опубліковано: 07.12.2010 09:23 · Розділ: Наука

Португальські невропатологи стверджують, що діти повинні якомога більше писати від руки, оскільки такий процес розвиває мозок набагато краще, ніж набір тексту на клавіатурі.

“Протягом шкільних років написання від руки допомагає розвивати тім'яну ділянку головного мозку, яка має унікальну властивість удосконалюватися лише в дитячому віці, надалі втрачаючи власну еластичність,” - стверджує директор Інституту медичних наук столичного Католицького університету країни Каштру Калдаш. “Саме ця ділянка відповідає за взаємодію між зором та руховою активністю. Це дуже важливий процес для виконання різноманітних дій людиною.”

Набір тексту на клавіатурі призводить до занепаду певних розумових здібностей (фото взято з сайту ukrainian.cri.cn)
Набір тексту на клавіатурі призводить до занепаду певних розумових здібностей (фото взято з сайту ukrainian.cri.cn)

“Важливо, щоб діти навчилися працювати руками точно та скоординовано, а цьому власне й сприяє оволодіння мистецтвом письма та малювання,” - підкреслює співробітник Інституту мозку людини Жоау Анаклет.

Разом з тим, вчені зовсім не заперечують прогресивне поширення комп'ютерів у школі. “Комп'ютери допомагають розвивати мозок та стимулюють учнів до сприйняття більшого об’єму інформації,” - стверджує психолог Софія Валадареш.

Та разом з цим вчені нарікають, що комп'ютери занадто сильно полегшують життя школярів. Приміром, у них вбудована система перевірки орфографії. А це аж ніяк не сприяє запам'ятовуванню необхідних правил. До того ж, більшість опитаних школярів використовують комп'ютери зовсім не з навчальною метою, а для ігор. Це також не сприяє тому, щоб діти зосереджувалися на навчальних програмах, навіть якщо їх і слід виконувати на комп'ютері.

“У зв’язку з масовим поширенням комп'ютерів страждає грамотність. Нові покоління пишуть все гірше й гірше, та й словниковий запас їх стає біднішим,” - зауважує викладач з великим стажем. “Вони (учні) вже не можуть писати без помилок, тому що звикли до автоматичної перевірки орфографії. Слід пам'ятати, що письмо від руки змушує думати, розвиває здатність адекватно розуміти текст та виводити певні необхідні висновки.

Окрім того, письмо від руки вимагає більше часу та більшої концентрації, - зауважує Жоау Анаклет. - Це зумовлює краще усвідомлення та засвоєння учнями нового матеріалу. А надмірне використання клавіатурного набору може призвести до втрати здатності писати від руки і, як наслідок, до повного занепаду деяких розумових здібностей.

Водночас низка вчених з Університету Індіани, просканувавши головний мозок, дійшли висновку, що написання текстів від руки набагато більше стимулює мозок та розвиває пам'ять, оскільки активує більшу кількість нервових закінчень. А вміння вправно володіти ручкою чи олівцем підвищує здатність учня засвоювати матеріал та переосмислювати отриману інформацію.

Джерело: http://kp.ru/daily/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.