Стрес не завжди негативний Автор: lesya · Опубліковано: 07.12.2010 09:34 · Розділ: Медицина

Стрес не завжди приносить людині негатив, викликаючи проблеми зі здоров'ям. Іноді він може бути навіть корисним, мобілізуючи імунну систему на боротьбу із захворюваннями. Це твердження знайшло наукове обгрунтування завдяки дослідженню, проведеному групою американських і канадських вчених.

Доктор Сюзанна Сіджерстром і доктор Грегорі Міллер з Університету Кентуккі та Університету Британської Колумбії узагальнили в своїй роботі дані близько 300 опублікованих раніше результатів досліджень за участю майже 19000 осіб. Зроблені висновки підтвердили припущення вчених.

Іноді стрес активізовує імунну реакцію організму (фото взято з сайту naturprodukt.ua)
Іноді стрес активізовує імунну реакцію організму (фото взято з сайту naturprodukt.ua)

У своїй статті, опубліковані на сторінках Psychological Bulletin, вони відзначили, що короткочасні стреси, приміром, виступ перед великою аудиторією, не шкодять здоров’ю, а навпаки, стимулюють імунітет. Така реакція походить ще з часів зародження людства, коли сутичка з хижаком могла закінчитися травмою, тому захист від інфекції був необхідним для виживання.

Водночас тривалі психотравматичні ситуації, наприклад, необхідність доглядати за важкохворими, втрата коханої людини, насильство, перенесене дитиною, спричиняють зворотний ефект, здійснюючи згубний вплив на здоров'я та знижуючи захисні сили організму. Особливо до цього схильні літні та хворі особи.

Джерело: http://e-news.com.ua


Інші новини розділу