Знайдена недавно скульптура Діви Марії може виявитися роботою рук Мікеланджело Автор: lesya · Опубліковано: 06.12.2010 11:41 · Розділ: Культура

За даними Daily Telegraph, відомий у відповідних колах фахівець з історії мистецтва Рой Долінер (Roy Doliner) вважає, що недавно виявлена глиняна скульптура Діви Марії, в якої на колінах лежить голова розп'ятого Ісуса, була виготовлена Мікеланджело (Michelangelo) в якості моделі для створення знаменитої мармурової скульптури в соборі святого Петра у Ватикані. Рой Долінер наводить свої міркування у книзі Veiled in Mystery, яка цими днями надійшла в продаж.

За словами фахівця, знайдена недавно скульптура Діви Марії може бути моделлю для виготовлення знаменитої мармурової скульптури в соборі святого Петра у Ватикані (фото взято з сайту rate1.com.ua)
За словами фахівця, знайдена недавно скульптура Діви Марії може бути моделлю для виготовлення знаменитої мармурової скульптури в соборі святого Петра у Ватикані (фото взято з сайту rate1.com.ua)

На думку спеціаліста, Мікеланджело свого часу виготовив статую заввишки 30 см з метою переконання заможного французького кардинала найняти митця для створення повнорозмірної скульптури. План спрацював, а роботу скульптор завершив у 1499 році. Модель складається з трьох постатей - Христа, Діви Марії та маленького купідона, чиї крила та голова відкололися. Купідон є язичницьким надбанням, його прототипом є грецький бог кохання Ерос. “Єдиним доволі епатажним та неординарним художником, який наважився з колосальною нахабністю використати язичницький символ під час виготовлення скульптури, призначеної для Ватикану, був Мікеланджело,” - заявив Рой Долінер. Втім, це не єдиний існуючий доказ зазначеного вище припущення. Витонченість виконання повністю відповідає начеркам, зробленим Мікеланджело для його робіт. Спершу створення моделі приписували Андреа Брено (Andrea Bregno), іншому майстру епохи Ренесансу, проте Рой Долінер розповів, що той зазвичай не використовував глину та, окрім того, його роботи ніколи не сягали такої майстерності.

У даному контексті нагадаємо, що знайдена порівняно недавно незакінчена картина, яка довго пролежала за диваном у родині Мартіна Кобера (Martin Kober), підполковника військово-повітряних сил США, може виявитися справжнім зображенням тієї ж Пієти, скульптури тіла Ісуса, голова якого лежить на колінах матері - Марії. І якщо виявиться, що вона дійсно була написана Мікеланджело, то картина може стати найбільшою культурною знахідкою століття, а вартість її сягне $ 300 млн. “Я припускав, що це виявиться копія. Насправді ж картина була набагато кращою, аніж версії, представлені в музеях Риму та Флоренції,” - написав з цього приводу у своїй книзі “Загублена Пієта” (The Lost Pieta) Антоніо Форчелліно (Antonio Forcellino), італійський реставратор та історик.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?