Заспокійливі картини природи покращать діяльність головного мозку Автор: lesya · Опубліковано: 06.12.2010 11:09 · Розділ: Наука

Для того, щоб якнайкраще відпочити від буденних проблем та напруги на роботі, експерти часто радять нам вирушити на природу, організувати прогулянку до лісу чи річки. Дослідження, проведене нещодавно групою вчених Університету Бредфорда, Університету Шеффілда в Англії, а також Інституту медицини та неврології Німеччини підтверджують той факт, що такими порадами ні в якому разі не слід нехтувати.

Результати проведеного спеціалістами експерименту виявили та довели, що власне спокійні пейзажі та мальовничі картини природи покращують сигнали та зв'язки різноманітних областей головного мозку. Разом з тим, якщо надто часто споглядати картини міської забудови, доріг тощо зв'язки між віддаленими нейронами мозку порушаться.

Шум прибою чи водопаду, як і решта звуків природи, діють запокійливо (фото взято з сайту nashaekologiya.ru)
Шум прибою чи водопаду, як і решта звуків природи, діють запокійливо (фото взято з сайту nashaekologiya.ru)

В процесі експерименту вчені провели повне функціональне сканування головного мозку групи добровольців. Піддослідним показували різні фотографії та картини на відео, одночасно вивчаючи всі зміни їхньої мозкової активності. В результаті з'ясувалося, що споглядання заспокійливих природних пейзажів синхронізували роботу різних областей мозку, а міські та індустріальні картини з характерним шумом, навпаки, порушували зв'язок між ними. Натомість шум морського прибою, дощу та інші природні звуки лише покращували нейронні сигнали в мозку.

Отож, опираючись на отримані результати проведеного дослідження, англійські та німецькі науковці підкреслюють той факт, що оточення впливає на нас сильніше, ніж ми гадаємо. Так, навколишнє середовище та оточуюча дійсність впливають не лише на психіку особистості, але й безпосередньо на роботу та функціонування життєво важливого органу кожної людини - головного мозку. Тож не дарма значна кількість людей прагнуть переїхати з міст у сільску чи приміську місцевість.

Джерело: http://euromednews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.