Знаменитості, які померли від СНІДу Автор: lesya · Опубліковано: 03.12.2010 13:38 · Розділ: Життя

Першого грудня весь світ відзначив міжнародний день боротьби зі СНІДом - хворобою, яка не обійшла стороною не лише звичайних пересічних людей, але й багатьох знаменитостей. Першою найзнаменитішою жертвою СНІДу став американський авангардист Клаус Номі, який прославився роботами з Девідом Боуї. Будучи вагомою та неординарною постаттю андерграунду Нью-Йорка, він помер 6 серпня 1983 року.

Згодом у 1985 році від "чуми XX століття" помер актор Рок Хадсон, відомий своїми ролями в картинах "Інтимна розмова" та "Коханий повертається". Вишуканий кавалер і герой-коханець у кіно, в реальному житті Хадсон виявився гомосексуалістом.

У 1984 році СНІД виявили в талановитого та популярного на той час танцюриста Рудольфа Нурієва. На той час Нурієв вже хворів смертельним захворюванням четвертий рік. Щодня Рудольфу вводили внутрівенно новий препарат, однак хвороба продовжувала прогресувати. В результаті 6 січня 1993 Рудольф Нурієв пішов з життя.

СНІДом також хворів великий та знаменитий американський джазмен Майлс Девіс, який зробив вагомий вклад у розвиток джазу та музики в цілому.

В чорному списку жертв смертельного вірусу значиться і лідер групи "Queen" Фредді Меркурі, який протягом тривалого часу безрезультатно боровся з недугою, приховуючи її від оточуючих. Однак менеджер Меркурі з'ясував, що два колишніх коханці Фредді померли саме від СНІДу. Тож у листопаді 1991 року артист офіційно зізнався в тому, що хворий. Мері Остін, близька подруга Меркурі, розповідала, що Фредді був надзвичайно вражений повідомленням про свою недугу, однак прийняв його дуже мужньо. Думки про плинність часу та швидку неминучу смерть змусили знаменитість працювати з великим та впертим завзяттям і бажанням. В останні два дні життя Меркурі був неймовірно злий: він майже повністю осліп, не міг ні говорити, ні їсти. А 24 листопада 1991 Фредді Меркурі не стало.

СНІД не оминає знаменитостей
СНІД не оминає знаменитостей

Популярний американський письменник Айзек Азімов помер від "чуми XX століття" у 1992 році. Азімов заразився СНІДом у 1983 році, коли про хворобу ще майже нічого не було відомо. Письменникові занесли ВІЛ через переливання крові донора під час операції на серце. А поставили страшний діагноз лише через декілька років, коли Азімову робили повторну операцію.

У 1992 році член Демократичної партії США, політик Боб Хатті відкрито заявив, що хворіє СНІДом. Він вимагав від влади здійснення активної боротьби з цією недугою та негайного прийняття відповідних заходів. У березні 2007 року Хатті помер.

Перший чорношкірий переможець чемпіонату США, знаменитий тенісист Артур Еш також пішов з життя від СНІДу. Скоріше за все, Еш був інфікований під час операції на серці в 1983 році, знову ж таки через переливання крові.

Серед знаменитостей, яких свого часу здолав СНІД, виокремимо також французького філософа Мішеля Фуко, супермодель Джіа Каранджі, олімпійського чемпіона з фігурного катання Ондреа Неліпу, гітариста Тома Фогерті, актора Денхольма Елліота, олімпійського чемпіона з фігурного катання Джона Каррі та ізраїльську співачку Офру Хазу.

Джерело: http://talks.su/


Інші новини розділу

 • Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини

  Що необхідно зробити батькам для щасливого майбутнього дитини · Jane Holiday · 17.07.2017 15:43

  Всі батьки хочуть, щоб їх діти тримали якнайдалі від неприємностей, добре вчилися в школі й створювали щось хороше і корисне, коли стануть дорослими. На жаль, керівництва з виховання щасливої та успішної дитини не існує, але психологи змогли вказати на ті фактори, які притягують успіх. Всі ці факти стосуються батьків та сім'ї, що не викликає жодного подиву, адже батьки, які виховують щасливих і здібних дітей, вміють багато загального. Щоби в успішних батьків росли успішні діти необхідно розвивати їхні здібності й займатися самоосвітою вдома. Навчіть дитину як скласти бізнес план.


 • Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху

  Медитація - як спосіб життя, або світ без ілюзій та страху · Jane Holiday · 10.07.2017 12:20

  Якщо ви захоплюєтеся здоровим способом життя і багато читаєте про зняття стресу, то частіше за все ви, мабуть, зустрічали таке поняття, як медитація, але досі більшість людей не розуміють, що це таке. Медитація, як спосіб життя, дає людині великі можливості, але для цього потрібно зрозуміти, чим вона є насправді. Усе про свідомість та медитацію ви можете прочитати за посиланням.


 • 7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють

  7 ідей для вашого бізнесу, які справді працюють · Jane Holiday · 28.06.2017 12:44

  Успішні підприємці радо діляться власними секретами, які привели їх до колосального успіху в бізнесі.


 • Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно

  Сплануйте добудову другого поверху у вашому домі правильно · Jane Holiday · 26.06.2017 16:09

  Однією із суттєвих переваг приватного спорудження є можливість розширити житлову площу. Можна до уже існуючої будівлі добудувати частину, або ж побудувати другий поверх. В цій статті ми зупинимося на ключових моментах планування та будування другого поверху на уже готовій будівлі.


 • Доглядайте за своїм холодильником правильно

  Доглядайте за своїм холодильником правильно · Jane Holiday · 20.06.2017 13:09

  Купуючи новий холодильник споживач сподівається на те, що агрегат прослужить дуже довго, так воно і є, якщо не забувати за ним доглядати. Дізнайтеся основні правила догляду з цієї статті.