В Латвії з'явилися монети із зображенням підкови Автор: lesya · Опубліковано: 03.12.2010 10:39 · Розділ: Економіка

Другого грудня цього року Банк Латвії випустив в обіг монети номіналом в один лат із зображенням підкови. Про це повідомив прес-секретар банку Мартініш Гравітіс. За словами Гравітіс, у традиційних уявленнях багатьох народів підкова вважається символом щастя та везучості, тому її зазвичай вішають над вхідними дверима будинку. "Та оскільки думки з приводу правильності прикріплювання підкови над дверима - кінцями вгору чи вниз - розходяться, а в національному фольклорі теж побутують обидва варіанти, ми вирішили викарбувати монети двох видів, щоб вони змогли принесли щастя всім," - пояснив офіційний представник Банку Латвії.

Загальний тираж нових монет склав мільйон примірників, і поповнюватися та оновлюватися він більше не буде. Дизайн монети розробила художниця Франческа Кирці, а викарбули їх в Німеччині, на монетному дворі Staatliche Munze Berlin.

Підковані монети мають принести щастя всім
Підковані монети мають принести щастя всім

На сайті Банку Латвії вже з'явилося зображення нової монети. Зауважимо, що це не перша поява оригінальних грошових одиниць у Латвії. Так, перед цим Банк Латвії виготовляв "монети щастя" із зображенням сажотруса, "монети часу" з фіолетовими фрагментами з ніобію, а також монети з дитячим малюнком свині (як символу благополуччя та багатства).

Джерело: http://news.vnutri.info


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.