Головна вулиця США Автор: lesya · Опубліковано: 02.12.2010 13:05 · Розділ: Культура

Засновники назвали її "Головною вулицею США", і легендарна траса 66 стала першим в країні маршрутом, за допомогою якого в 30-х роках XX століття вдалося поєднати безліч відокремлених ділянок дороги, що проходить зі сходу на захід. Траса не лише зв'язала докупи два протилежних берега - Чикаго на озері Мічіган та Лос-Анджелес з боку Тихого океану, - але й відіграла важливу роль у розвитку американської економіки та автомобільної культури в цілому. Вона стала символом надії для тисяч сімей, які вирушили на захід у пошуках роботи та добробуту; дала поштовх бурхливому розвиткові дорожньої інфраструктури: мотелям, заправкам та кафе. Це була дорога оптимістів і романтиків.

На сьогоднішній день траса 66 - це шосе, якого не існує. У 1970-х роках минулого століття в Америці була створена система багатополосних хайвеїв, які витіснили старі маршрути, отож у 1985 році траса 66 була остаточно викреслена зі списку діючих автомобільних доріг країни. Однак легенді не судилося померти - американські автомобілісти наполягли на тому, щоб її визнали національним надбанням та надали статусу історичної пам'ятки. Тому сьогодні це - туристичний маршрут для тих, хто має намір побачити Центральну Америку у новому вияві. Це шлях мрійників, для яких сама дорога - це вже пригода.

Найпрекрасніше та водночас найскладніше в подорожі - це відсутність заздалегідь запланованих, обов'язкових для відвідування, визначних пам'яток. По суті, саме шосе вже є повноцінною туристичною визначною пам'яткою. Тим не менш хороший путівник тут не завадить, адже GPS наполегливо спрямовуватиме вас до основного хайвею (Interstate), а на звичайних картах траса 66 окремо не позначена.

"Головна вулиця Америки" простяглася на 2448 миль (майже 4 000 км) та проходить через вісім штатів, кожен із яких має свій характер, краєвиди, власну історію, відображену в музеях та галереях.

На початку маршруту траса 66 практично паралельна основному шосе. Вигляд жвавого хайвею може перешкодити одразу зануритися в атмосферу минулого, але вже перші старі заправки в Дуайте та Оделлі докорінно змінять ситуацію. А ще тут можна відвідати меморіал сім'ї Лінкольнів в Спрінгфілді, оглянути найбільший стілець світу в селі Фаннінг чи освіжитися в спекотний день в печерах Мерамек, розглядаючи сталактити і сталагміти найхимерніших форм та виявів. Історичний маршрут повноцінно розходиться з шосе в районі Холлтауна в Міссурі, і ось тут уже духом подорожі можна насолодитися сповна.

Найбільша ділянка 66-й дороги проходить по території Оклахоми - четвертого штату, що трапляються на шляху після Іллінойсу, Міссурі та Канзасу. Саме тут виникла ідея створення магістралі, то ж не дивно, що тут збереглася велика кількість придорожніх мотелів і кафе - наприклад, в "Clanton's" вже більше 70 років подають традиційні американські гамбургери, а всі стіни обвішані старими вицвілими фотографіями. Трапляються в Оклахомі і властиві США незвичайні музеї. Приміром, Національний музей ковбоїв та західної спадщини (National Cowboy & Western Heritage Museum) у столиці штату чи два музеї, присвячені самій трасі 66 - зі старими картами та афішами, неоновими вивісками, фургончиками й кадиллаками (ці музеї - у містах Клінтон і Елк-сіті, ближче до кордону з Техасом). Втім, старі кадилаки можна побачити не лише в музеї. У 1974 році американський мультимільйонер Стенлі Марш 3 створив ціле "Ранчо кадилаків" (Cadillac ranch) - іронічну інсталяцію в районі міста Амарілло в Техасі, яка складається з вкопаних у землю десяти кадилаків різних років випуску. Дуже скоро подорожуючі розфарбували кадилаки малюнками та написами, що згодом стало доброю традицією. Коли на автомобілях не залишається вільних місць, їх просто перефарбовують в один колір, отож історія повторюється знову. Однак Техас знаменитий не лише своїми ранчо. Саме тут, у місті Адріан, знаходиться середина маршруту 66.

Далі на захід помітно змінюється краєвид: зелені луки й квітучі дерева поступаються місцем голим степах, все частіше миготять в далині гори. У штаті Нью-Мексико зовсім небагато населених пунктів, і дорога в'ється тут нескінченною стрічкою аж до горизонту. Та й самі міста вже давно обросли романтичними легендами. Так, за однією з версій містечко Тукумкарі, що знаходиться неподалік кордону двох штатів, було назване на честь індіанських закоханих Токома та Карі, чия доля не менш драматична, ніж їхніх європейських побратимів. Тут збереглося безліч типових для 40-х років заправок та кафетеріїв, а також знаменитий "Blue Swallow Motel", який до цих пір приймає постояльців. Його власники Террі та Білл розфарбували традиційно блакитні стіни гаражів персонажами з "Тачок" - мультфільму, який оспівує легендарний маршрут.

Тему "Тачок" продовжили і виставлені неподалік Автомобільного музею траси 66 в Санта-Розі прототипи персонажів - рожевий "Понтіак" та іржава вантажівка-евакуатор. Всередині музею - десятків зо три старих моделей американської автомобільної промисловості, всі знаходяться в ідеальному стані та всі продаються.

Після Санта-Рози історичний маршрут роздвоюється, надаючи мандрівникам вибір - вирушити прямо в найбільше місто штату Альбукерке або проїхати повз розташоване в горах Санта-Фе одне з найстаріших міст Америки. Воно було засноване ще у 1610 році.

Ретромотель складається з 15 вігвамів (фото взято з сайту blog.trekaroo.com)
Ретромотель складається з 15 вігвамів (фото взято з сайту blog.trekaroo.com)

Після Альбукерке 66-а дорога на деякий час втрачає свою самобутність і в Арізоні зливається з основним шосе, лише іноді відхиляючись у бік населених пунктів. На одному з таких відхилень розташований Холбрук, що став знаменитим завдяки ретромотелю, який складається з п'ятнадцяти номерів-вігвамів (Wigwam Village Motel).

На території Арізони і Каліфорнії траса 66 проходить вздовж Національних парків, які заслуговують особливої уваги: величний Гранд-каньйон (Grand Canyon) та різнобарвну пустелю Мохаве (Mojave Desert National Preserve) можна сміливо зарахувати до чудес світу.

Закінченням "Головної вулиці США" вважається пірс Санта-Моніки в Лос-Анджелесі.

Джерело: http://gazetasng.ru/


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?