Марихуаною лікуватимуть ізраїльтян Автор: lesya · Опубліковано: 02.12.2010 10:25 · Розділ: Медицина

Відтепер куріння марихуани пацієнтами, які страждають від сильних болів, не суперечитиме приписам іудаїзму. Відповідну галахічну постанову цими днями підписав ізраїльський рабин з Мазкерет-Батьї Ефраїм Залманович.

На думку Залмановича, мати якого нездужає на рак, призначаючи пацієнтам марихуану, лікарі полегшують їхні страждання і цим самим роблять добру справу. Водночас постановою стверджується, що вдаватися до використання цього наркотичного засобу з лікувальною метою необхідно лише в разі неефективності інших способів знеболення.

Разом з тим рабин з Мазкерет-Батьї постановив, що за відсутності позитивного знеболювального ефекту від прийому звичайних анальгетиків, препарати, розроблені на основі конопель, можна використовувати в шаббат (суботу) - день тижня, коли іудеям забороняється запалювати вогонь.

Марихуану дозволять курити в лікувальних цілях (фото взято з сайту tsn.ua)
Марихуану дозволять курити в лікувальних цілях (фото взято з сайту tsn.ua)

На початку листопада 2010 року представники спеціальної комісії Міністерства охорони здоров'я Ізраїлю порекомендували внести марихуану до списку лікарських засобів. Якщо міністерство прийме цю рекомендацію, препарати, створені на основі конопель, з'являться на прилавках ізраїльських аптек протягом півроку.

Окрім того, представники Міністерства охорони здоров'я країни надали право призначати медичну марихуану спеціалістам п'ятьох клінік. Коноплі рекомендовані пацієнтам, які страждають від раку, СНІДу, фіброміалгії, розсіяного склерозу та інших неврологічних захворювань, а також астми, глаукоми та посттравматичного стресового розладу. За даними відомства, на сьогоднішній день марихуана призначена приблизно двом тисячам ізраїльтян.

Окрім Ізраїлю застосування марихуани з медичною метою дозволено законодавством деяких країн, зокрема Австрії, Великобританії, Іспанії, Канади, Нідерландів, а також 16 штатів США.

Джерело: http://medportal.ru/mednovosti


Інші новини розділу