Користь прийому вітамінів поставлено під сумнів Автор: lesya · Опубліковано: 02.12.2010 10:05 · Розділ: Медицина

Після настання холодів та різкого зростання ризику застудитися чи навіть занедужати грипом, мільйони людей, які мають певне загальне уявлення про роль імунної системи в захисті організму від інфекцій, масово почали купувати в аптеках різноманітні вітаміни та біодобавки, прийом яких зміцнює імунітет, а, отже, й захищає від небезпечних мікробів та вірусів. Однак за твердженням американського автора популярної книги, не все так просто та однозначно у випадку неконтрольованого прийому вітамінів і БАДів - часто від них може бути більше шкоди, ніж користі.

Американський журналіст Майкл Спектер (Michael Specter) нещодавно створив книгу «Деніалізм» («Denialism»), де описує дивне явище, яке останнім часом спостерігається в середовищі значної кількості мешканців західних країн. Автор називає це явище «деніалізмом» (від англійського дієслова to deny - заперечувати). Мова йде про те, що все більше людей перестають вірити науковим, давно доведеним та підтвердженим експериментальним шляхом фактам, заперечуючи їх і тяжіючи до шарлатанства, містики та інших схожих речей.

Вітаміни можуть зашкодити здоровю (фото взято з сайту 174.36.193.98)
Вітаміни можуть зашкодити здоровю (фото взято з сайту 174.36.193.98)

У розділі, присвяченому явищу деніалізму стосовно медицини, Майкл Спектер іронізує з приводу неймовірної віри американців та мешканців інших західних країн в цілющу силу вітамінів і біологічно активних добавок (БАДів). Так, за статистикою мешканці США та інших європейських країн витрачають на вітамінні препарати і БАДи мільярди доларів на рік, однак користь від прийому цих добавок дуже сумнівна.

Спектер описує дані великомасштабного дослідженні, в процесі проведення якого спеціалітами було проаналізовано 67 наукових праць, присвячених впливу регулярного прийому вітамінів на здоров'я 232 550 учасників експерименту. В результаті виявилося, що регулярний прийом таких препаратів як вітамін А, вітамін Е та бетакаротин не лише не покращував стан здоров'я пацієнтів, а й створював ризик передчасної смерті.

Водночас результати ще одного дослідження за участю 161 808 жінок виявили, що регулярний прийом мультивітамінних препаратів не призводив до зниження захворюваності раком молочної залози, раком матки, кишечника, нирок, шлунка та іншими видами злоякісних пухлин.

Джерело: http://www.med2.ru/


Інші новини розділу