Імена дітей розповідають про амбіції батьків Автор: lesya · Опубліковано: 02.12.2010 09:36 · Розділ: Суспільство

Імена, якими називають дітей сьогодні, можуть набагато більше розповісти про батьків, аніж, приміром, ті імена, які були популярними всього лише чверть століття тому.

Справа в тому, що імен на сьогоднішній день з’явилося дуже багато. “Ми перебуваємо в середині революції, - говорить Лаура Ваттенберг, автор популярної книги “Фея дитячого імені” (2005) та творець сайту BabyNameWizard.com. - Батьки останнім часом почали більше замислюватися над самобутністю та неповторністю самого процесу номінації”.

Водночас Ваттенберг відзначає, що в 1950-х роках двадцятьма п'ятьма найпоширенішими у США іменами з- поміж імен хлопчиків та близько півсотнею - серед дівчаток називалася майже половина всіх новонароджених. Сьогодні ж цей показник становить відповідно 134 і 320 імен. Тому якщо, приміром, вам надати десять спроб вгадати ім'я дитини, шансів досягти успіху у вас практично не буде. Натомість сто років тому ви майже обов'язково б справились з завданням.

Проводячи власні дослідження, Лаура Ваттенберг опирається насамперед на міру ентропії Шеннона. В другому законі термодинаміки стверджується, що замкнута система завжди рухатиметься в бік вищої ентропії. Міра ентропії Шеннона описує взаємини між кількістю невизначеності, пов'язаної з певною змінною, та кількістю інформації, що міститься у повідомленні (в даному випадку - імені). Чим різноманітнішим і невизначенішим стає поле можливих повідомлень, тим більше інформації міститиме саме повідомлення.

Імена можуть розповісти про малюків дуже багато (фото взято з сайту schoolua.blox.ua)
Імена можуть розповісти про малюків дуже багато (фото взято з сайту schoolua.blox.ua)

Розрахунки пані Ваттенберг продемонстрували різке зростання з плином часу “іменної” ентропії. Протягом останніх 25 років вона зросла так само, як і протягом цілого століття до цього. Іншими словами, зустрівши Мері сьогодні, ви завдяки одному лише імені зможете отримати більше інформації про її соціальний статус, ніж п'ятдесят років тому.

Вже давно не секрет, що в іменах дітей виявляються цінності, смаки, мрії та амбіції батьків. Джин Твендж, професор психології Університету Сан-Дієго та автор книги “Епідемія нарцисизму: Життя в епоху найменувань” (2009), вважає, що мода на унікальні імена свідчить про прагнення до індивідуалізму в найрізноманітніших аспектах людського життя. Тому батьки, занадто довго (за старими мірками) роздумуючи над ім'ям дитини, просто- на- просто адаптуються до нових обставин.

За словами професора, Інтернет та соціальні мережі - частина цих обставин. По-перше, можливість невимушеного спілкування з усім навколишнім світом істотно розширює запас можливих імен. По-друге, феномен інтернет-псевдонімів («ніків»), кожен з яких повинен бути неповторним, винятково твоїм, ще раз нагадує про необхідність бути унікальним та неповторним.

Втім, пані Твендж підкреслює, що такий процес розпочався ще задовго до появи та популяризації Інтернету, в 1960-х роках, коли американці, виходячи за межі колективної свідомості, стали приділяти більше уваги індивідуальності, а не здатності злитися з натовпом. Окрім того, великий вплив на батьків здійснила статистика імен, яку Управління соціального забезпечення США створило порівняно недавно.

Джерело: http://science.compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.