Вчені виявили депресію у тварин Автор: lesya · Опубліковано: 01.12.2010 15:27 · Розділ: Наука

Нейробіологи Каліфорнійського університету в Сан-Франциско та Університету штату Каліфорнія в окрузі Гумбольдт, в процесі проведення низки експериментів на рибках даніо реріо (zebrafish), виявили нову модель депресії. Керівник дослідження Хервіг Байєр стверджує, що "депресивні" даніо реріо завмирали на місці тоді, коли залишалися на самоті, однак в умовах звичайного активного середовища, плавали разом з іншими.

Вчені виявили нову модель депресії у тварин
Вчені виявили нову модель депресії у тварин

Результати ретельно проведених досліджень виявили мутацію глюкокортикоїдних рецепторів, пов'язану з кортизолом - гормоном кори надниркових залоз, що виділяється в стресових ситуаціях. У "депресивних" рибок рівні всіх трьох гормонів постійно перевищували норму. Використання популярних антидепресантів та засобів, що знижують тривожність (флуоксетин, діазепам), позитивно впливало на піддослідних. Незабаром таким способом можна буде оцінювати ефективність нових препаратів. Однак спершу слід переконати фармацевтичні компанії в тому, що "депресія" у мутантних тварин та хворобливий стан людини чітко відповідають один одному.

Навколишній світ повністю залежить від людини. Отож коли людина морально занепадає, то разом з нею занепадає весь світ (неживий, рослинний та тваринний). Саме тому в наш час катастрофічно зменшується чисельність усіх видів флори і фауни, виникають епідемії, постійно зростає загроза екологічних катастроф. Спеціалісти стверджують, що саме ми як активні представники суспільства, зможемо врятувати планету змінивши егоїзм правлячого світу.

Джерело: http://kabmir.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.