У США знайшли старовинні люльки з гравюрами Автор: lesya · Опубліковано: 01.12.2010 14:46 · Розділ: Культура

Археологи зі США виявили нещодавно в Джеймстауні (штат Вірджинія), глиняні люльки з викарбуваними іменами сера Волтера Релі та інших видатних англійців початку XVII століття. Артефакти знайдені на місці першого постійного англійського поселення в Новому Світі.

Вчені розкопали фрагменти люльок восени 2009 року в покинутому колодязі, збудованому капітаном Джоном Смітом у центрі Форт-Джеймса в 1608 році. На думку дослідників, глиняні витвори були створені насамперед для того, щоб справити враження на інвесторів та підкреслити принципово комерційне призначення Джеймстауна.

Імовірно, творцем знайдених артефактів є Роберт Коттон, перший англійський майстер, який займався виготовленням люльок та був відправлений на Джеймстаун. Люльки виготовлені з віргінської червоної глини та, як і їхні лондонські аналоги, мають ромбоподібне маркування і флер-де-ліс.

Сер Волтер Релі був спонсором колонізації острова Роанок (фото взято з сайту uk.wikipedia.org)
Сер Волтер Релі був спонсором колонізації острова Роанок (фото взято з сайту uk.wikipedia.org)

Основною особливістю люльок, які виготовлялися в Джеймстауні, є, власне, розмір курильної чаші. За даними спеціалістів, традиційні англійські трубки мали невелику чашу у формі цибулини, яка вміщала зовсім трохи тютюну. Натомість джеймстаунські люльки, навпаки, були розраховані на велику кількість курильної суміші, нагадуючи чимось індіанські "люльки миру".

Дослідники стверджують, що виявлення на люльках вигравіруваного імені сера Волтера Релі є унікальним відкриттям, оскільки цей придворний діяч не був безпосередньо пов'язаний з Джеймстауном, а в період виготовлення люльок і зовсім перебував в ув’язненні в лондонському Тауері. За даними дослідників, саме Релі спонсорував спроби колонізації острова Роанок, що знаходився на території сучасної Північної Кароліни, та багато в чому сприяв популяризації куріння тютюну серед населення Англії.

Джерело: http://www.izvestia.ru/


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?