У Клеопатри відібрали титул першої жінки- фараона Автор: lesya · Опубліковано: 01.12.2010 12:55 · Розділ: Культура

Вчені, переглянувши традиційні трактування історичного розвитку Єгипту після смерті Олександра Великого, дійшли висновку, що десь за 200 років до сходження на престол Клеопатри Єгиптом правила цариця Арсиноя II.

Арсоною II боготворили, прирівнюючи до богинь Ісіди і Хатхор. Їй поклонялися протягом 200 років після смерті, аж до тих пір, поки Клеопатра не зійшла на престол та не отримала таку ж корону, а разом з нею й титул.

Навряд чи сьогодні Арсиною ІІ хтось наважиться назвати красунею (фото взято з сайту livius.org)
Навряд чи сьогодні Арсиною ІІ хтось наважиться назвати красунею (фото взято з сайту livius.org)

За даними фахівців, Арсиноя II була жінкою-фараоном та жрицею високого рангу. Вона мала такі ж права, як і її чоловік, та правила країною разом з ним. Більше того царицю обожнювали ще за життя. Саме таке поєднання культового й політичного впливу призвело до того, що її так довго вшановували після смерті.

Відомо, що не лише Клеопатра використовувала корону, створену спеціально для Арсиної. Фараонам з династії Птолемеїв, які правили в IV-I століттях до н.е., корона Арсиної згодилася як шаблон для створення нової корони, якою вони увінчали голову богині Хатхор з метою вшанування жерців та отримання їхньої підтримки під час громадянської війни, яка на той час вибухнула в Єгипті.

Дослідниця Марія Нільсон з Університету Гетеборга розпочала докладне та ретельне дослідження того, як саме виглядала в давнину корона цариці та що вона символізувала. Дослідниця описала зовнішній вигляд жінки-фараона, у що та була одягнена, поруч з якими давньоєгипетськими богами її в більшості зображували майстри, які титули носила цариця. Разом з тим Нільсон вказала ефективні шляхи подальшого вивчення єгипетської корони як символу влади та статусу правителів Стародавнього Єгипту.

Джерело: http://week.izvestia.ru/


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?