Фінляндія розпочала депортацію циган Автор: lesya · Опубліковано: 30.11.2010 15:33 · Розділ: Події у світі

Нещодавно Фінляндія розпочала депортацію близько сорока циган, які, на думку представників влади, займаються жебрацтвом. Цими днями мерія Гельсінкі уклала з ними договір і має намір оплатити дорогу додому. Однак проти такого заходу виступили правозахисники: вони звинуватили департамент Гельсінкі в “змушуванні циган до виїзду і проходженні країни курсом президента Франції Ніколя Саркозі".

У свою чергу мерія стверджує, що депортація циган проводитиметься за абсолютною згодою сторін. Цигани отримають квиток на пором до Талліна і 300 євро на бензин.

Разом з тим, Рада Європи планує провести конференцію з проблем циган. Нагадаємо, що 19 жовтня єврокомісар з питань юстиції і прав європейських громадян Вівіан Редінг заявила, що виконавча влада ЄС припиняє процедуру дисциплінарного покарання Франції за депортацію румунських та болгарських циган. Скандал вибухнув після того, як з Франції почали виселяти циган, які створили в передмісті Парижа та інших міст нелегальні поселення.

За словами представників влади, депортація здійснюватиметься на добровільних засадах (фото взято з сайту orlicky.denik.cz)
За словами представників влади, депортація здійснюватиметься на добровільних засадах (фото взято з сайту orlicky.denik.cz)

За даними французького міністерства імміграції, лише з 28 липня до 17 серпня з цих країн було депортовано 979 циган. 828 з них виїхали добровільно, отримавши від Парижа по 300 євро на дорослого та по 100 - на дитину.

Джерело: http://telegraf.by


Інші новини розділу