Стрес батьків негативно відображається на дітях Автор: lesya · Опубліковано: 30.11.2010 12:04 · Розділ: Суспільство

Невміння батьків впоратися із сильним тривалим стресом не лише позначається на їхньому здоров'ї, але й згубно відображається на дітях. Такий висновок зробили вчені, провівши спеціальне дослідження "2010. Стрес в Америці", результати якого опубліковані Американською психологічною асоціацією.

Вчені проаналізували дані, отримані в результаті інтерактивного опитування батьків і дітей, проводеного Службою Харріса. Результати опитування продемонстрували, що багатьом батькам, які переживають стрес, просто- на- просто не вистачає сили духу і можливостей для внесення позитивних змін, які могли б покращити їхнє життя. Окрім того виявилося, що батьки зовсім не усвідомлюють, які наслідки може мати пережитий ними стрес для дітей.

Разом з тим, 68 відсотків опитаних батьків відзначили, що вважають активну боротьбу зі стресом необхідною. Та, на жаль, лише 32 відсотки зауважили, що намагаються робити все, щоб позбутися стресу. Більшість дітей, батьки яких зазнавали сильного стресу, зізналися, що таке явище негативно позначалося на всіх членах родини.

Часто батьки не усвідомлюють негативного впливу стресу на власних дітей (фото взято з сайту vkurse.ua)
Часто батьки не усвідомлюють негативного впливу стресу на власних дітей (фото взято з сайту vkurse.ua)

Неусвідомлення батьків того, який вплив здійснює стрес на всю сім'ю, може мати негативні наслідки для психічного та фізичного здоров'я кожного члена сім'ї в майбутньомуі. В той час як 69 відсотків батьків, що переживають стрес, повідомили, що це зовсім не позначається на дітях, лише 14 відсотків дітей зауважили, що стрес батьків їх не засмучує та не турбує. Натомість 34 відсотки дітей зізналися, що сварки батьків викликають у них відчуття стресу та занепокоєння. 43 відсотки підлітків повідомили, що через стрес батьків вони відчувають себе некомфортно, а 38 відсотків почуваються щонайменше спустошеними.

Результати проведеного дослідження доводять, що батьки явно недооцінюють серйозні наслідки впливу власного стресу на дітей. "Дуже важливо, щоб батьки обговорювали зі своїми дітьми, як може проявитися стрес і як його успішно подолати, щоб діти змалечку засвоїли необхідні моделі поведінки. Якщо діти ще в дитинстві не навчаться боротися зі стресом, то це може негативно позначитися на їхньому фізичному здоров'ї та психічному стані в майбутньому, особливо, коли вони виростуть," - зазначається у висновках дослідження, проведеного Американською психологічною асоціацією.

Джерело: http://www.ami-tass.ru/


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.