Забруднене автомобілями повітря значно скорочує тривалість життя Автор: lesya · Опубліковано: 29.11.2010 12:24 · Розділ: Екологія

Забруднене викидами автомобілів повітря значно скорочує тривалість життя. Британські вчені, провівши відповідні підрахунки, з'ясували, що в середньому міські мешканці втрачають 6 місяців свого життя. В Британії забруднене повітря спричиняє щороку смерть близько 50000 осіб, викликану захворюваннями серця та легенів.

Джоан Валею, член Екологічного комітету, вважає даний факт неприйнятним, вимагаючи негайного рішення цієї проблеми. Відомо, що автомобілі виділяють шкідливі речовини з назвою PM10, або інші тверді частки. В Британії в окремих районах вміст даних часток в значно перевищує норм, встановлені Євросоюзом.

Вихлопні гази не менш шкідливі, ніж тютюновий дим
Вихлопні гази не менш шкідливі, ніж тютюновий дим

Ці частки здатні глибоко проникати в респіраторну систему і тканини органів, викликаючи хвороби легенів, зокрема, загострення астми, проблеми з серцем. Результати численних досліджень довели зв'язок рівня забрудненості повітря та різкого зростання рівня смертності людей, які страждають захворюваннями серця та органів дихання. Вплив цих часток вчені прирівнюють до впливу тютюнового диму, внаслідок якого в усьому світі від пасивного куріння помирає 600000 осіб.

Якщо в цілому світі від тютюнового диму вмирають 165000 дітей, то переоцінити масштаб негативного впливу забрудненого повітря дуже важко. Всесвітня організація охорони здоров'я підкреслює: від впливу диму в світі померло 379000 осіб (причина - хвороби серця), 165 000 (респіраторні інфекції), 36900 від астми та 21400 від раку легенів. Світова статистика смертності, спровокованої забрудненим повітрям, поки що не ведеться масштабно.

Джерело: http://medkarta.com


Інші новини розділу