Чверть британців не відають, що заражені ВІЛ Автор: lesya · Опубліковано: 29.11.2010 12:10 · Розділ: Медицина

Четверта частина усіх мешканців Британії, заражених ВІЛ- інфекцією, живуть, навіть не підозрюючи про це. За даними британського Агентства захисту здоров'я за 2009 рік, ця цифра сягає 22 тисяч осіб.

Такі сумні висновки медикам вдалося зробити на основі результатів дослідження аналізів крові пацієнтів, які здавали її анонімно з метою, не пов'язаною з виявленням ВІЛ в організмі. Отримані проби згодом були протестовані й на наявність ВІЛ- інфекції. За даними того ж Агенства, у 2008 році цифри були приблизно такими ж.

Окрім того, у 2009 році було виявлено 6630 нових випадків зараження ВІЛ. Фахівці підкреслюють, що кількість нових діагнозів послідовно зменшується протягом останніх чотирьох років. Однак більше половини діагнозів було поставлено вже на пізній стадії розвитку цього захворювання. Загалом, кількість ВІЛ-інфікованих, які живуть з підтвердженим діагнозом, у Великобританії склало 86 тис 500 осіб.

Британські фахівці наполягають на тому, що для успішної профілактики поширення ВІЛ- інфекції необхідні додаткові заходи, такі, приміром, як повсюдне та масове проведення відповідного аналізу в районах, де зареєстрований підвищений рівень поширення вірусу.

Чверть британців навіть не підозрюють, що хворі
Чверть британців навіть не підозрюють, що хворі

"Схожі програми, за допомогою яких лікарі направляють на аналіз нових пацієнтів клінік, вже продемонстрували позитивні результати," - зауважила доктор Валері Делпеш, представник агентства.

А у Росії, приміром, за даними глави Росспоживнагляду Геннадія Онищенка, на кінець 2009 року було зареєстровано близько 530 тисяч ВІЛ-інфікованих. Та разом з тим міжнародні експерти вказують на той факт, що близько половини ВІЛ-інфікованих росіян можуть нічого не знати про свою хворобу. Підставою для такої заяви стали дані Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), за якими кількість ВІЛ-інфікованих в Росії становить від 900 тисяч до 1 мільйона 150 тис. осіб.

Джерело: http://www.newsru.com


Інші новини розділу