Ключ до зміни особистості, який він? Автор: Вікторія · Опубліковано: 19.05.2009 16:15 · Розділ: Цікаві факти

Згідно дослідження, опублікованого журналом "Journal of Consumer Research", бікультуральні (тобто що належать одночасно до двох культур) люди, які говорять на двох мовах дійсно змінюються при переході з однієї мови на іншу. "Мова може бути ключем, що активує структури специфічні для іншої культури", - пишуть дослідники.

У проведеному дослідженні брали участь іспанські жінки, які володіли двома мовами, але при цьому з різним ступенем культурної ідентифікації. В результаті виявилось, що найбільшу різницю в самооцінці та сприйнятті навколишнього світу залежно від мови проявили бікультуральні учасниці. Хоча подібні зміни сприйняття вивчалися і раніше, дане дослідження показало, що бікультуральні люди проходять зміну простіше і швидше, ніж двомовні монокультурали.

Жінки відчували себе більш впевненими при спілкуванні іспанською, ніж при спілкуванні англійською мовою. Також вони продемонстрували серйозні відмінності в сприйнятті рекламного образу, що супроводжується текстом в залежності від мови.

Група двомовних іспанок, які проживають в США, оцінювали рекламні проспекти, що зображають жінок в різних ситуаціях. Спочатку їм показувалася реклама однією мовою (іспанською або англійською), а через півроку - те ж зображення, але з текстом на іншій мові.

Типова різниця була наступною: жінка на фото з текстом іспанською мовою сприймалася як незалежна та схильна до ризиків; жінка з англомовного фото сторювала враження самотньої людини, що заплуталася. Зміна сприйняття, судячи з усього, відбувається неусвідомлено, проте, результати дослідження можуть бути застосовані при створенні та плануванні як рекламних так і передвиборних кампаній.

Джерело news.rin.ru


Інші новини розділу