Психопатія схожа на черепно- мозкову травму Автор: lesya · Опубліковано: 29.11.2010 12:06 · Розділ: Медицина

За результатами дослідження, проведеного доктором Сімоною Шаман-Цурі з Хайфського університету, дані якого опубліковані нещодавно онлайн журналом на івриті "А-Йадан", схожість поведінки, виявлена у людей, що страждають психопатією, та в осіб, що свого часу перенесли черепно-мозкову травму, дозволить розробити нові методи лікування цих психічних розладів.

Психопатія - один з розладів психіки особистості, який характеризується сукупністю певних відповідних особливостей мислення, сприйняття та взаємин з оточуючими й нвколишнім світом в цілому. Психопатів вирізняє, перш за все, неадекватність емоційних переживань, схильність до появи депресивних і нав'язливих станів, а також відсутність здатності співпереживати іншим людям, відсутність співчуття. На думку деяких фахівців, одним із різновидів психопатії, власне мозаїчною психопатією, страждали Йосип Сталін і Адольф Гітлер.

Психопати характеризуються неадекватним світосприйняттям та відсутністю співчуття (фото взято з сайту redar.ru)
Психопати характеризуються неадекватним світосприйняттям та відсутністю співчуття (фото взято з сайту redar.ru)

Доктор Шаман-Цурі, яка значну частину життя присвятила вивченню наслідків травм фронтальної частини мозку, що відповідає за виникнення емоцій, під час проведення експерименту дійшла висновку, що люди, які страждають черепно-мозковими травмами лобової частини, часто демонструють повну відсутність емпатії - здатності поставити себе на місце іншої людини, здатності до співпереживання.

В новому дослідженні вченої взяло участь 17 осіб, які страждають психопатією, та 25 осіб, що перенесли черепно-мозкову травму фронтальної частини головного мозку. Всі учасники пройшли спеціально розроблений комп'ютерний тест, який повинен був виявити рівень їхніх когнітивних здібностей, а також наявність схильності до співпереживання. Проаналізувавши результати, Шаман-Цуріп дійшла висновку, що представники двох груп мають схожі емоційні проблеми, які, однак, ніяк не позначаються на їхній здатності до навчання.

Джерело: http://www.newsru.co.il/


Інші новини розділу