Зайві кілограми - прекрасний нюх Автор: lesya · Опубліковано: 29.11.2010 11:59 · Розділ: Краса і здоров'я

За даними британської телерадіокорпорації Бі-бі-сі, дослідники Портсмутського університету в процесі проведення наукових експериментів встановили взаємозв'язок між вагою людини та її нюхом.

За даними дослідження, яке проводилося групою вчених під керівництвом доктора Лоренцо Стаффорда за безпосередньою участю 64 добровольців, люди з надмірною вагою набагато краще відчувають запах їжі, аніж ті, чия вага знижена чи знаходиться в нормі. В цілому, в процесі проведення експерименту вченими було встановлено, що в людини, яка не відчуває голоду, нюх притупляється, однак повні учасники експерименту продовжували гостро відчувати запах їжі навіть після того, як наситилися. Можливо, це дозволить знайти пояснення тому факту, що повним людям надто важко скинути зайві кілограми: цілком ймовірно, їм заважає власний нюх.

У повних людей дуже загострений нюх
У повних людей дуже загострений нюх

Результати дослідження насторожують - вони свідчать про наявність певного замкнутого кола: людина наситилася, та запах їжі, як і раніше (або навіть ще більше) подразнює відповідні рецептори та органи, змушуючи продовжувати прийом їжі, хоча фізіологічної потреби в цьому вже немає. Реального виходу з ситуації, що склалася, дослідники поки що не запропонували. Отож у даному випадку маємо те, що маємо: “важким” живеться набагато важче, причому в усіх аспектах та відношеннях.

Джерело: http://www.newsboy.ru/


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.