Протягом останніх 40 років кількість найбідніших країн світу зросла вдвічі Автор: lesya · Опубліковано: 26.11.2010 11:06 · Розділ: Економіка

Згідно з останніми даними Організації об'єднаних націй (ООН), протягом останніх 40 років кількість найбідніших країн світу зросла вдвічі. Така ж тенденція спостерігається і в ситуації з людьми, які перебувають за межами крайньої бідності. Сумні дані представив у своїй доповіді голова Конференції ООН з питань торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) Супачай Панітчпакді (Supachai Panitchpakdi).

Представники ЮНКТАД зараховують 49 країн світу до найменш розвинених. Відзначимо, що в 1971 році їх було лише 25. Зростання кількості держав за межею бідності викликане насамперед тим, що в країнах, які потрапили до списку, свого часу використали не зовсім вдалі моделі економічного розвитку. Організація вважає, що влада країн повинна переглянути проведені економічні заходи.

У молорозвинених країнах кількість мешканців, що перебувають за межею бідності. становить 53%
У молорозвинених країнах кількість мешканців, що перебувають за межею бідності. становить 53%

Водночас з 80-х років удвічі зросла кількість людей, що знаходяться за межею бідності. Так, незважаючи на економічний добробут у період з 2002 по 2007 рік, коли щорічне зростання економік країн світу становило в середньому 7%, кількість тих, хто проживав у злиднях, щороку збільшувалася на три мільйони осіб. На сьогоднішній день за межею бідності перебувають 421 млн осіб. При цьому близько 53% мешканців найбідніших країн перебувають у вкрай важкому становищі.

Побоювання експертів викликає і той факт, що найбідніші країни надто залежні від імпорту, особливо стосовно харчових продуктів. Глава ЮНКТАД назвав існуючий рівень залежності всепоглинаючим: щорічні витрати найбідніших країни на імпорт продовольства зросли з $ 9 млрд у 2002 році до 23 мільярдів у 2008.

Така тривожна ситуація спостерігається і з кількістю природних ресурсів найбідніших країн. Швидкість їхнього вичерпування зростає. «Всі ці елементи затьмарюють перспективи розвитку найбідніших країн», - вважають в ЮНКТАД.

ООН закликає світову спільноту збудувати нову міжнародну систему, яка забезпечить найбіднішим країнам необхідне керівництво та фінансову допомогу.

Джерело: http://news.km.ru


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.