Мешканці США проти сканування Автор: lesya · Опубліковано: 24.11.2010 11:40 · Розділ: Події у світі

Уряд США заявляє, що працівники служби безпеки аеропортів країни докладають максимум зусиль для збалансування вимог безпеки та турботи про особисте життя пасажирів. Роберт Гіббс (Robert Gibbs), прес-секретар Білого Дому, стверджує, що нові сканери, які викликали чимало суперечок, замінюватимуться за участю пасажирів. «Для Барака Обами першочерговим завданням є досягнення того, щоб ви, я та всі інші могли бути абсолютно впевненими, що здійсненню успішної подорожі нічого не загрожує», - повідомив урядовець.

Кількома днями раніше Джон Пістолі (John Pistole), глава адміністрації безпеки транспорту (Transportation Security Administration), заявив, що не схильний до застосування короткочасних заходів. «Тепер я думаю, чи можна було провести схоже сканування зу умов меншого вторгнення в особисте життя», - прокоментував ситуацію він. Водночас відео сканування хлопчика без футболки підняло нову хвилю критики. Чоловік, який знімав відео, розповів, що хлопчик не міг тримати руки піднятими, тому батько з метою прискорення процедури зняв з нього футболку. Проте в адміністрації безпеки стверджують, що нікого насильно не змушують роздягатися.

Медики стверджують, що повне сканування тіла може бути шкідливим
Медики стверджують, що повне сканування тіла може бути шкідливим

Натомість пасажири, які не бажають пройти повне сканування тіла, повинні піддатися ретельному фізичному огляду, який включає обстеження грудей та геніталій. «Ми намагаємося відшукати найефективніший метод сканування з найменшим вторгненням в особисте життя», - зауважив Джон Пістоль в інтерв'ю NBC.

Не зважаючи на хвилю обурення та протестів, результати опитування доводять, що більшість американців підтримують введення сканерів всього тіла. Однак найближчим часом все ж пройде акція на підтримку скасування нових сканерів. Її організатори стверджують, що всі ті, хто виступає проти повного сканування тіла, можуть скористатися правом пройти довшу процедуру огляду. Пістолі звернувся до пасажирів з проханням не перешкоджати скануванню, оскільки це лише зайва трата часу.

Водночас вчені Каліфорнійського університету (University of California, UCSF), Сан-Франциско, США, попереджають, що сканери всього тіла можуть бути небезпечними для здоров’я. Не зважаючи на малі дози опромінення, люди нехтуватимуть власним здоров'ям, щоб потрапити на борт літака якомога швидше.

Нагадаємо, що в лютому цього року двох жінок не допустили в літак після того, як ті відмовилися пройти повне сканування тіла в аеропорту Манчестера, Великобританія, перед здійсненням рейсу до Ісламабаду. Жінки були обрані з черги для сканування випадково. Одна з них відмовилася пройти процедуру з релігійних міркувань, інша - з медичних. Вони, мабуть, стали першими особами, які відмовилися пройти сканування з тих пір, як у лютому нові сканери були введені в експлуатацію.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу