В Китаї виставили шеститонну перлину Автор: lesya · Опубліковано: 24.11.2010 11:31 · Розділ: Культура

У місті Веньчан, що знаходиться в китайській провінції Хайнань, відкрилася виставка, на якій можна побачити значною мірою цікавий та не менш оригінальний експонат - шеститонну зелену "перлину", виготовлену з цілісного шматка флюориту - мінералу, який світиться в темряві під час нагрівання.

Мінерал сферичної форми було знайдено декілька років тому у Внутрішній Монголії на півночі Китаю. Для того, щоб надати йому правильної округлої форми та перетворити його в кам'яну «перлину» діаметром 1,6 м, фахівці витратили близько трьох років. Після завершення робіт, виріб вирішили продемонструвати на виставці в палаці коштовностей.

Виріб, без сумніву, заслуговує уваги
Виріб, без сумніву, заслуговує уваги

Небезпідставно вважається, що виставлений зразок є єдиним у своєму роді та найбільшим за розмірами серед виробів такого типу. Вартість флюоритовної «перлини» становить 2,2 мільярда юанів (331 млн. доларів). Окрім шеститонного флюориту в палаці коштовностей виставлено ще двісті зразків рідкісних каменів та мінералів.

Джерело: http://www.rtkorr.com


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?